Lęk przed niechcianą ciążą/paranoja
#1
Hej babki  ja mam chyba jakąś paranoję, albo lęk przed niechcianą ciążą , ale zacznę od początku w połowie  listopada dostałam zapalenia pęcherza moczowego, ale u lekarza byłam dopiero pod koniec miesiąca. Myślałam na początku , że to ciąża bo w październiku odbył się stosunek bez zabezpieczenia , ale bez finału we mnie zrobiłam, wtedy 2 testy wyszły negatywne.
 W listopadzie za to miałam stosunki , ale to już z gumką tylko parę razy pchnięcie było bez, również wtedy zrobiłam jeden test wyszedł również negatywny  
W czasie leczenia tego pęcherza dostałam okres ale był inny niż te co zawsze miała bo trwał tylko 3 dni krwawienia a 2 dni skąpego różowego plamienia, gdzie zazwyczaj trwa on 5 dni  cały czas krwawienia.
Dziś mam dostać kolejny okres , ale nadal go nie mam ale czekam na niego. Czuje się od tygodnia tak średnio ból głowy, brzucha, to zrobiła 30.12 test ciążowy wyszedł negatywny.
A ja się naczytałam różnych historii dziewczyn, i przez to mam taką paranoję i panikuję.
Myślcie, że może być ta ciąża mimo tych testów negatywnych i tego dziwnego okresu?
Odpowiedz
#2
Nie odpowiemy Ci niestety czy w ciąży jesteś. Na pewno powinnaś udać się na terapię, dobrze się zabezpieczyć. Jeśli zabezpieczenie nie uspokoi Ciebie. Ja bym zwyczajnie przestała uprawiać seks. Bo w pewnym momencie seks będzie Ci się kojarzył tylko z tym. Głównie to polecam dobrą terapię. Powinna pomóc. Dopóki nie zaczęłam terapii. Czułam gigantyczny lęk przed niechcianą ciążą. Co miesiąc robiłam masę testów ciążowych. Obojętnie jak ten seks wyglądał i czy stosowałam antykoncepcja. Nic mnie nie uspokajało. Tylko leki i terapia pomogły. Okres może od stresu się spóźniać. Ja ze stresu potrafię nie mieć go z tydzien. A skoro nie jesteś pewna. Czy jesteś w ciąży to poczekaj i jak nie dostaniesz okresu zrób test. Niestety nikt Ci nie odpowiada czy może to być ciąża. Słabe krwawienie przez dwa dni to może być zagnieżdżenie zarodka. Inaczej plamienie. Postaraj się mimo wszystko uspokoić i skupić na czymś innym
Odpowiedz
#3
Po za tym antybiotyk również mógł wpłynąć na krwawienie.
Odpowiedz
#4
No właśnie w tym listopadzie  te 3 dni było normlanie krwawienie, tylko te 2 dni takiego plamienia  właśnie .
A jeśli byłaby też ciąża to by wynik był dodatni bo z kalkulatora ciąży wychodzi 9 tydzień.
Odpowiedz
#5
(01-01-2024, 22:28)Lama napisał(a): Po za tym antybiotyk również mógł wpłynąć na krwawienie.
Mam taką nadzieję, że właśnie tym spowodowane takie krwawienie.
Odpowiedz
#6
Test by już na pewno wyszedł pozytywnie. Niektóre testy mają czułość 2 tygodniową. A co mówić o 9. Zaraz powinnaś dostać kolejny okres. Nie mogę Ci nic obiecać, ale 9 tygodniowa ciąża by na pewno wyszła na teście ciążowym. Jak juz by miała być ciąża to z kolejnego cyklu. Jak dziewczyny tu czasem podpowiadają. Możesz zrobić jutro betę. Będziesz miała 100% pewność. Jednak na Twoim miejscu skoro za chwilę masz mieć okres. Poczekałabym. Stres to duży wróg okresu :/
Odpowiedz
#7
(01-01-2024, 22:42)Lama napisał(a): Test by już na pewno wyszedł pozytywnie. Niektóre testy mają czułość 2 tygodniową. A co mówić o 9. Zaraz powinnaś dostać kolejny okres. Nie mogę Ci nic obiecać, ale 9 tygodniowa ciąża by na pewno wyszła na teście ciążowym. Jak juz by miała być ciąża to z kolejnego cyklu. Jak dziewczyny tu czasem podpowiadają. Możesz zrobić jutro betę. Będziesz miała 100% pewność. Jednak na Twoim miejscu skoro za chwilę masz mieć okres. Poczekałabym. Stres to duży wróg okresu :/
No też jutro wracam do szkoły więc trochę stresu będzie, ale staram w ogóle o tym nie myśleć cykl mam między 32-37 dni więc doliczyłam te 3 dni. Więc w czwartek powinnam dostać jeśli nie dostanę zrobię jeszcze jeden test, jeśli i on wyjdzie mi negatywny to będę myślała nad betą , chociaż będzie ciężko mi ją zrobić bo ( w tygodniu szkoła) więc zostaje mi tylko sobota.
Odpowiedz
#8
Często laboratoria są od 7 rano. Możesz iść z rana, ale spróbuj w czwartek jeszcze normalnym testem. Z ciekawości ile masz lat?
Odpowiedz
#9
(01-01-2024, 23:40)Lama napisał(a): Często laboratoria są od 7 rano. Możesz iść z rana, ale spróbuj w czwartek jeszcze normalnym testem. Z ciekawości ile masz lat?
W sobotę też jest czynne więc na spokojnie , ewentualnie zrobię sobie dzień wolny. Rocznikowo już 19 lat. :-)
Odpowiedz
#10
To zaraz matura ? I planujesz studia? Pewnie martwisz się o przyszłość stąd ten stres. Na Twoim miejscu pomyślałabym o jakiejś dobrej antykoncepcji. Prezerwatywy mnie zawsze stresują. A jaki masz plan gdyby to była ciąża ?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości