Antykoncepcja dla 'zbyt płodnych' :/
#11
Kurczę dotychczas nawet nie sadzilam, ze można mieć aż takiego pecha... i pomyśleć, ze są kobiet co latami nie mogą zajść a my zachodzimy bez wytrysku, będąc kp... cuda Panie ?
Odpowiedz
#12
Życie hehe
Odpowiedz
#13
Moja jedna spirala wypadła, znalazłam ją w wannie i myślałam, że to dziecka zabawka więc położyłam na szafkę w łazience gdzie kilka dni pózniej oświeciło mnie, że to jednak moja zabawka.
Odpowiedz
#14
Kredka dobre, dobrze że dziecko się nie pobawiło

Pinezka, widać taki nasz los, ja co rusz słucham znajomych historie ile to się starają lub starali, nic się wtedy nie odzywam. Ja nie wiem co to znaczy się starać o dziecko.
Co do antykoncepcji, jestem teraz po pierwszej miesiączce po akcji ostatniej, wybieram się do gina i chyba założę spiralę..chociaż jak widzisz masz tu historie, że i to nie zawsze jest skuteczne. Aktualnie stosujemy prezerwatywy, tak jak dziewczyny nie schizuje już bo zawsze wiem, że pozostaje opcja z zestawem.
Odpowiedz
#15
Obecnie mam wkładka levosert i jest ok
Odpowiedz
#16
(28-03-2023, 21:15)Kredka napisał(a): Moja jedna spirala wypadła, znalazłam ją w wannie i myślałam, że to dziecka zabawka więc położyłam na szafkę w łazience  gdzie kilka dni pózniej oświeciło mnie, że to jednak moja zabawka.
O matko :rotfl: Ciekawa jestem czy to wina lekarza, który zakładał i nie wiem- źle założył i się przesunęła? Czy organizm zwalcza... ech człowiek chce jak najlepiej dla siebie a tu same kłody pod nogi.
Odpowiedz
#17
Podobnie. Moja przyjaciółka tyle czasu się stara i nic. A ja po jednych strzałach mam trójkę a obecnie bez wytrysku i nie wiem jakim cudem. Strach seks uprawiać z takim "szczęściem". Ja mam jeszcze mała różnice wieku, do tego zaszłam w poprzednich dwóch będąca kp, ale no chociaż chcieliśmy mieć trójkę. O czwartym nie ma nawet mowy, najgorzej, ze jestem z tym sama bo maz jest totalnie przeciwny abo wiec nie mogę mu powiedzieć, nie zrozumiałby. A mi już psychika siada, bo cztery lata siedzę i wychowuje dzieci a zawsze byłam mega aktywna zaowodowo. I już wiem, ze psychicznie nie dam rady, fizycznie ani nawet finansowo bo do starej pracy nie wrócę z racji godzin w jakich miałabym pracować a ja niestety jestem uzależniona od godzin pracy zlobka i przedszkola. Smutne, ze człowiek tak naprawdę zostaje z decyzja sam nawet mimo wsparcia bliskich, Ty wiesz, ze to musi być Twoja decyzja...
Odpowiedz
#18
Pinezka, ja z obecnym partnerem, zaszłam w ciążę w pierwszym miesiącu znajomości i to właśnie na przerywanym. To się nazywa fart. To było straszne, bo wtedy kiedy powinno się przeżywać najfajniejsze momenty początki związku, to my przechodziliśmy przez aborcję.
Tak się dobraliśmy płodnie hehe..no, ale dzięki temu wiedziałam, że mam faceta który mnie wspiera bez względu jaki podjęłam wybór. Pamiętam, że wyłam wtedy w poduszkę dzień i noc - dlaczego mnie to spotkało. Mimo, że on o wszystkim wiedział, to i tak czułam, że ciężar tej decyzji spoczywa głównie na mnie.
No, ale nie żałuję, wtedy nie było innego wyjścia. Kilka lat później urodziłam jeszcze dziecko wtedy kiedy był dobry moment.
Odpowiedz
#19
Ja mam PCOS, mam usunięta tarczyce i od lekarzy slyszalam odkad pamiętam, że z ciaza będzie problem.

Zaszłam w ciążę 3 razy. Raz poronilo się samo, mialam wtedy 25 lat i sie nie oszczędzałam, imprezki, drinki takie takie, zrobiłam test, wyszedł pozytywny, zamowilam tabletki, nie zdążyły dojść, bo poroniłam. Drugi raz wpadliśmy ze 3 miesiace później - tu już wleciały M&M'sy. Trzeci raz teraz, endokrynolog kazala mi zrobic przerwę od tabletek, Starego raz ponioslo i pyk.

Wiec w sumie zgadzam się z lekarzami - mam problem z ciaza, za łatwo w nią zachodzę :D

Teraz twz nie bardzo mam pomysł co zrobić, hormony musze odstawić na jakiś czas, możliwe że foreva, bo czuje się na nich tragicznie. Gumek nie cierpię, J. tez nie jest zachwycony. Wazektomia odpada, bo jednak kiedys chcielibyśmy bobasa. Kalendarzyk wpędziłby mnie w paranoje. Zostaje wkładka miedziana, ale opinie są skrajne.
Odpowiedz
#20
Poczytaj sobie o wkładce levosert.
Ile masz lat ? Mój gin był zdania że do 40 tki miedziana a później już może hormonalna
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości