petycje nie w interesie kobiet- ciekawostka
#1
Nie pamiętam skąd mają mój adres mailowy, ale to nie istotne, w każdym razie na moją skrzynkę przychodzą tego typu maile

Bardzo żałuję, że nie można NIE POPIERAĆ

Szanowni Państwo,

nikt nie ma już wątpliwości, że ingerencja hormonalna w delikatny cykl organizmu kobiety może przynieść tragiczne skutki w postaci ciężkich chorób, w tym niepłodności, a nawet śmierci, nie wspominając o wielu uciążliwych dolegliwościach. Niedawno pojawiła się w Polsce nowa niepokojąca oferta. Uderza ona w zdrowie i godność kobiet. Są nią wszczepiane (!) pod skórę hormony, działające albo jak czasowa (czasem może być nieodwracalna) sterylizacja, albo środek wczesnoporonny.

Petycja: http://citizengo.org/pl/13400-apel-do-sieci-placowek-medycznych-lux-med-o-rezygnacje-z-praktyk-godzacych-w-zdrowie-kobiet

Organizatorzy akcji piszą:

"Grupa LUX MED posiadająca 163 placówki medyczne w Polsce oraz około 1600 placówek współpracujących oferuje, w niektórych swoich ośrodkach, wszczepianie rzekomo "nowoczesnych” implantów antykoncepcyjnych. To czasowa hormonalna sterylizacja. Te nieetyczne praktyki znane są jednak od dawna głównie z neokolonialnych krajów Afryki, gdzie globalne koncerny testują na szeroką skalę środki antykoncepcyjne i metody aborcyjne za pieniądze agend ONZ. Czy działania traktujące ludzi jak zwierzęta hodowlane, których rozrodem sterują inni mają być propagowane w Polsce? Czy LUX MED ma na względzie zdrowie kobiet, czy krótkowzroczne interesy pracodawców wielkich międzynarodowych korporacji?

Nie godzimy się na propagowanie stylu życia poniżającego kobiety, traktującego je jedynie jako przedmiot rozrywki, której przeszkadza macierzyństwo i rodzicielstwo. Implanty takie narażają kobiety na problemy zdrowotne oraz późniejsze problemy z płodnością. Czy kobiety zachęcane dziś do zapłaty za implanty antykoncepcyjne, już za parę lat będą szukać środków na zabiegi in vitro?"

Petycję kierujemy do jednej grupy placówek medycznych za względu na ich szeroki zasięg, jednak mamy świadomość, że nie jest to jedyne miejsce oferujące omawiane nieetyczne zabiegi.

Zachęcam Państwa do podpisania się pod tą ważną inicjatywą:

http://citizengo.org/pl/13400-apel-do-sieci-placowek-medycznych-lux-med-o-rezygnacje-z-praktyk-godzacych-w-zdrowie-kobiet

Na zakończenie życzę Państwu dobrego tygodnia! Dla CitizenGO będzie on bardzo intensywny, jednak postaram się nie zamęczyć Państwa wiadomościami. Na pewno usłyszą Państwo co nieco o naszych działaniach w mediach, np. na falach Radia Warszawa, którego będę dziś (poniedziałek) gościem (pora jest jeszcze nieznana).

Serdecznie pozdrawiam wraz z całym Zespołem CitizenGO.

Magdalena Korzekwa

Polish Campaigns Manager
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#2
"Czasowa hormonalna sterylizacja" :)
Ten artykuł na ich stronie ma brzmienie jakby co najmniej na sile były im te implanty wszczepiane...
Odpowiedz
#3
(01-12-2014, 13:03)Matka napisał(a): Nie godzimy się na propagowanie stylu życia poniżającego kobiety, traktującego je jedynie jako przedmiot rozrywki, której przeszkadza macierzyństwo i rodzicielstwo.
A ja się nie godzę na propagowanie stylu życia poniżającego kobiety, traktującego je jedynie jako przedmiot , a raczej narzędzie do rodzenia dzieci. Tak , przeszkadza mi macierzyństwo i rodzicielstwo...wtedy kiedy ja tego nie chcę.
Pa­miętaj, że wszys­tko, co uczy­nisz w życiu, zos­ta­wi ja­kiś ślad. Dla­tego miej świado­mość te­go, co robisz
Paulo Coelho
Odpowiedz
#4
Miałam się przyczepić do tego samego zdania co Justa :-/

To jakaś kpina zly
Odpowiedz
#5
'Nie godzimy się na propagowanie stylu życia poniżającego kobiety, traktującego je jedynie jako przedmiot rozrywki'


A traktowanie kobiety jak inkubator nie jest traktowaniem jej przedmiotowo? Ta petycja to żart?

Ciekawi mnie czym kieruje się ktoś pisząc taką bzdurę. I jak bardzo musi być ograniczony.
Umysł jest jak spadochron. Jeśli nie jest otwarty nie działa
Odpowiedz
#6
Wyguglałam sobie kim jest ta Magdalena Korzekwa. Wynik wyszukiwania oczywiście mnie nie zdziwił... Z tego co widzę, tej pani się nudzi, cały czas produkuje jakieś bzdurne petycje. Z drugiej strony, zawsze dzięki temu więcej osób się dowie co to są te implanty i gdzie są dostępne ;)
Odpowiedz
#7
I że można prowadzić beztroski i rozrywkowy tryb życia ubaw
Odpowiedz
#8
mnie tylko zawiodło to ze petycja jest podpisana przez kobietę :(
co jak co...ale kobieta kobiecie ?????.....
nie potrafię tego zrozumieć...albo ta kobiet woli kobiety i nie ma problemu z niechcianą ciąża albo nie wie co to dobry sex....
Odpowiedz
#9
Nie pojmuję dalej dlaczego kobiety robią to innym kobietom. Czy poważnie to jest ich sposób myślenia? Czy po prostu muszą bo jak nie to będą przykre korporacyjne sankcje :> Sterylizacja czasowa, cóż jedno wyklucza drugie. Dlaczego ludzie są tak po... pokręceni by wtrącać się w życie i wybory innych. Nie każda kobieta czuje się "powołana do macierzyństwa" nie każda chce rodzić dzieciaka za dzieciakiem kosztem swoich innych ambicji życiowych i pogarszaniem socjalki. Jeśli ktoś pisze takie rzeczy to chyba oznacza, że w życiu nie był w chu...cholernej sytuacji życiowej. Czy po prostu to fanatyczne podejście? Dlatego właśnie nienawidzę zasad, które piętnują innych, które są równocześnie wyrazem hipokryzji. Człowiek ma ciekawość i chęć wolności jako swoją naturalną naturę, a wpieprzanie się w decyzje kobiet, gdzie nikt tego potomstwa za Ciebie nie wychowa ale każdy krzyczy pierwszy "ty podła su..." w nadziei że trafi do Twojego sumienia jest jak nazwanie kogoś hm ch*em w nadziei że Ci nie przywali.

Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych.
Odpowiedz
#10
Teo , widze zesie buntujesz i masz zal do systemu. Tez tak mialam na poczatku, ale w wiekszej mierze to jako jednostki nie mamy sily przebicia w tym temacie. Jako grupa tutaj drazymy jak kropla skale, ale swiata nie uzdrowimy. Ja ciesze sie za kazda zarejestrowana osoba na forum, nawet jak nic nie napisze, bo jesli potrzebuje pomocy to doczyta co potrzeba, a jesli wchodzi z ciekawosci to tez moze zrozumie pewne rzeczy. Takie miejsca jak forum uswiadamiaja ludzi, ze podziemie jest, bylo i bedzie. Tu ostrzy sie poglady nie tylko w strone kobiet, ale tez przeciwko aborcji. Pewnie nie jedna osoba obojetna w temacie umocnila swoje przekonania jak nie "za" to "przeciw". W tym przeciw to tez nic zlego, bo lepiej jak ma sie ostry poglad, niz jest sie oblym jak ameba. Obecnie przy Pisie to modlic sie zeby nie ruszali przywilejow jakie ostatnio dostaly kobiety, chociaz juz mozna czytac w necie o tabletce " po" i recepcie na nia... Ale mamy forum, mozemy wlepiac adres na innych kafeteriach, czy medyczce aby pozycjonowac nas w googlach, bo to wazne. Natomiast ja nie przewiduje za mojego zycia zmian w Polskim prawie, trzeba zacisnac zeby, oszczedzic sobie nerwow i robic swoje...pod ziemia :)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości