pilna sprawa. proszę o pomoc.
#21
Mam tendencję do wysokiego ciśnienia, zwłaszcza w gabinecie lekarskim- " syndrom białego fartucha". Odpukać nic się nie dzieje. Tylko ten niesmak, aż nie mogę palić. :D
Odpowiedz
#22
samosia, coś gdzies o tym posmaku słyszałam, nie kojarzę jeszcze gdzie ale znajdę to
Odpowiedz
#23
Dziękuję Justyna byłoby fajnie :) A to dodatkowe zabezpieczenie to jeszcze po okresie 7 dni?

Kurde, tyle co zdążyłam wyczytać w necie to: OBJAW CIĄŻY! (?) Nie no wykluczone, w dzień kiedy dostałam okres jeszcze zrobiłam test.
Odpowiedz
#24
7 dni to mus, bo anty jeszcze nie działają
jak zastosujesz przez 10 dni będzie ok,
Odpowiedz
#25
Właśnie wróciłam od pani ginekolog, bo mojego doktorka nie było. Musiałam trochę nakłamać i podpisać oświadczenie ze zostałam zapoznana ze skutkami ubocznymi leków antykoncepcyjnych. Namawiała mnie na spiralę twierdząc ze to mniejsza ingerencja w organizm kobiety. Zwykła wkladka niehormonalna, koszt spirali plus założenie 600 zl. Już byłabym skłonna ją założyć ale ta kwota mnie powaliła. Pisałyście ze to tania sprawa. Czy faktycznie lekarze oszukują w tej kwestii chcąc zarobić? Poza tym mam minimalną nadżerkę i musiałabym ja wpierw zlikwidować.
Odpowiedz
#26
tak, to czyste naciąganie.
Ja w Krakowie, wprawdzie 4 lata temu zapłaciłam za spiralę i założenie 250 zł.

Samosia, spirala zwykła na receptę kosztuje ok 80 zł.

Założenie na NFZ za darmo, tylko ciężko do gina się wstrzelić w termin, bo to jest 4,5 dzień cyklu, znaleźć w ogóle takiego co zakłada.

Możesz popytać. Spiralę na receptę kupić, a potem iść do gina z nią i niech Ci założy. Za 150-200 na pewno znajdziesz.
Odpowiedz
#27
Pokombinuję. :)
Odpowiedz
#28
szukam cały czas informacji o metalicznym posmaku i znalazłam dwie przyczyny
1. to nagłe zmiany hormonalne - rozpoczęcie leczenia antykoncepcyjnego
2. brak witamin - anemia po poronieniu
Odpowiedz
#29
Dzięki Justyś żeś o mnie nie zapomniała :) Anemia też wykluczona. Myślisz ze minie z czasem? Trochę mi to przeszkadza, ale juz wolę to od ciąży.
Odpowiedz
#30
powinno minąć jak organizm przywyczai sie do hormonów, ale jak nie minie to daj znac
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości