Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

Wiadomości kosmetyczne
Leia- zaczynając swoją przygodę z kwasami miałam informacje od przyjaciólki, która skonczyła kosmetologię. Nie miałam szcześcia, bo zaczynając od niskich stężeń mam kontrole nad tym, co na mojej skórze zrobic mogę a co nie. Jesli chodzi o kwasy, które sa w salonach kosmetycznych to posiadam informację na temat tego jakie sa- owa kolezanka w takowym salonie pracuje. A temat rzekomego profesjonalizmu kosmetyczek wole nawet nie rozmawiać, bo jedna specjalistka mojej siostrze dwa lata temu zafundowała blizny na rok i to bez udziału kwasu. Powiem Ci, że wiele moich kolezanek stosuje kwasy w domu. Zadna sobie krzywdy nie zrobiła. Skoro faktycznie jesteś "specjalitka" to dobrze wiesz, że kwas migdałowy jest delikatnym kwasem, dlatego waśnie jako jedyny może byc stosowany w lecie, gdy skóra narażona jest na promienie UV. Mając minimum wiedzy nie sposob zrobic sobie krzywdy.
Co więcej byłam na kilku zabiegach kwasami w salonie i efekt był taki sam jak mojego zabiegu domowego. ZAAAAWSZE w miejscach zmian skórnych miałam strupki po kwasach! A w jaki sposób według Ciebie usuwa się przebarwienia- bo mi Pani Dermatolog zaleciła zabiegi kwasem glikolowym o stężeniu takim, ze tylko lekarz może je wykonywac bo kosmetyczkom nie wolno. I uważasz, że po takim zabiegu na twarzy strupków nie ma??? Skoro nakładałaś sobie kwas z medidremy na brzuch sugerując sie tym, ze wczesniej na twarzy było ok to znaczy, że żadna profesjonalistka z Ciebie nie jest, bo nawet nie będąc kosmetyczką a mając wiedze kosmetyczną wie sie o tym, ze skóra na brzuchu reaguje inaczej niz skóra na twarzy. Poza tym nie nakłada się kwasu po czym udaje w podróż samochodem, bo trzeba kontrolować co się ze skórą dzieje. Lepiej nie oceniaj i nie doradzaj.
Odpowiedz
Lei chodziło tylko o to żeby być ostrożnym w dobieraniu kwasu, bo jeden drugiemu nie równy i można naprawde sobie samej krzywdę zrobić
Odpowiedz
(30-12-2013, 20:08)leia napisał(a):  Crystal, spróbuj na głowę i na twarz też możesz olej z czarnuszki. Uprzedzam że specyficznie pachnie ale miałam klientkę z podobnym problemem na głowie i po 2 tygodniach stosowania wszystko zeszło, a wcześniej używała już wszystkich możliwych szamponów i leków. Gwarancji nie ma ale warto spróbować.

Ok, dziękuję :) może faktycznie spróbuję skoro komuś pomogło :) bo nie daję sobie z tym rady beczy
"A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój, nagle ptaki budzą mnie, tłukąc się do okien"
Odpowiedz
Adekada, myślę, że Lei za tak ostre słowa należą się przeprosiny.
Kultury dziewczyno. Wyrażenia typu: "Skoro faktycznie jesteś "specjalitka" to dobrze wiesz" albo "że żadna profesjonalistka z Ciebie nie jest, bo nawet nie będąc kosmetyczką a mając wiedze kosmetyczną wie sie o tym" są obraźliwe dla Lei.

Znamy Leię od lat, również osobiście, Leia jest profesjonalistką i prowadzi wieloletnia praktykę kosmetologiczna w dużym mieście. Jest cenionym specjalistą, a jej post miał na celu tylko i wyłacznie zwrócenie uwagi, że takich rzeczy lepiej nie robić bez specjalisty oraz, co na początku zaznaczyła, jest to własna odpowiedzialność, trzeba mieś świadomość zrobienia sobie krzywdy, nawet nieodwracalnej podczas eksperymentowania, nie rzucania się na coś, bo innym pomogło. Po to tu jesteśmy, aby o tym rozmawiać.
"Barbie nie może cenić innych kobiet, ponieważ musi z nimi rywalizować: jestem piękniejsza, zgrabniejsza, nie mam cellulitu, mam narzeczonego, a ty nie masz. Potem kobiety wyobrażają sobie, że wystarczy wyjść za mąż, aby mieć u stóp cały świat. Nikt im nie mówi, że małżeństwo to jest ogromna, ciężka praca."
Maria Janion
Odpowiedz
Eh no i nie wiem co mam robić teraz. Zastanowię się czy podjąć to ryzyko.
Odpowiedz
Myślę Renia, że jak przyjdzie Leia, to może też Ci coś doradzi. Na tamtym forum Leia pomagała zdalnie Bajce własnie z kwasami w usunięciu przebarwień na twarzy. Wiem, że efekty były. Co dwie głowy to nie jedna ;)
"Barbie nie może cenić innych kobiet, ponieważ musi z nimi rywalizować: jestem piękniejsza, zgrabniejsza, nie mam cellulitu, mam narzeczonego, a ty nie masz. Potem kobiety wyobrażają sobie, że wystarczy wyjść za mąż, aby mieć u stóp cały świat. Nikt im nie mówi, że małżeństwo to jest ogromna, ciężka praca."
Maria Janion
Odpowiedz
No jak leia znajdzie chwilę to wyslucham. Pomysl adekady mimo wszystko tez rozwaze. Jestem dorosla. Mogę robić co chcę :lol: ryzyko ja ponosze.
Odpowiedz
No oczywiście Renia :) boisie
Maria Janion
Odpowiedz
Dzięki dziewczyny. Nie wiem czym zasłużyłam sobie na taki atak, chciałam tylko powiedzieć że należy uważać.

"Skoro faktycznie jesteś "specjalitka" to dobrze wiesz, że kwas migdałowy jest delikatnym kwasem, dlatego waśnie jako jedyny może byc stosowany w lecie, gdy skóra narażona jest na promienie UV" - bzdura totalna, każdy kwas może w odpowiednim stężeniu być bardzo delikatny a nie można używać go latem, kwas migdałowy można bo nie jest fotouczulający tak jak wszystkie inne. Migdał może być bardzo mocny, wszystko zależy od nośnika, stężenia i PH i jak się takim popali skórę i wyjdzie na słońce to będzie tragedia, nie ważne że to tylko migdał.

"Skoro nakładałaś sobie kwas z medidremy na brzuch sugerując się tym, ze wcześniej na twarzy było ok to znaczy, że żadna profesjonalistka z Ciebie nie jest, bo nawet nie będąc kosmetyczką a mając wiedze kosmetyczną wie sie o tym, ze skóra na brzuchu reaguje inaczej niz skóra na twarzy. Poza tym nie nakłada się kwasu po czym udaje w podróż samochodem, bo trzeba kontrolować co się ze skórą dzieje" - kolejna bzdura, te kwasy nakłada się na kilka godzin i idzie z nimi do domu, zarówno na twarzy jak i na ciele (moja reakcja była osobnicza i tak się zawsze może zdarzyć przed czym przestrzegałam).

Na szczęście rezorcyny chyba jeszcze nie można kupić na mazidłach, ale nic mnie już nie zdziwi. Czytałam jak dziewczyny nakładają sobie TCA wykorzystywane w chemii, każdy robi co chce.

Renia, czy możesz mi przybliżyć jaki masz problem bo trochę się zgubiłam, przebarwienia czy blizny, czy jedno i drugie? Jeśli to przebarwienia to istotne jest też jakiego rodzaju (pozapalne, po słońcu, hormonach, lekach).
Odpowiedz
leia, moze Ty mnie wybawisz i podpowiesz co robić z beznadziejnie trądzikową skórą?wszystko co przepisuje dermatolog jest do dupa :(
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości