Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

Wiadomości kosmetyczne
Adekada. Na prawdę wszystko ci zeszlo?? Aż nie wierze:) Myslalam ze nie ma już ma to rady. Jak glebokie mialas te blizny?
Odpowiedz
a ja jednak zapytam :P alkohol to wódka 40% czy spirytus o wyższym stężeniu ?
Odpowiedz
Sprawdziłam właśnie. 20 g kosztuje 22 złote :D kupuje:D
Odpowiedz
Wrannasz- ja uzywam spirytusu (95%-98%).
Reniu- wszystko zeszło. Oczywiście nie po pierwszym zabiegu. Tutaj liczy się systematyczność.
Ale różnicę w wyglądzie skóry mozna zauwazyc juz po drugim zabiegu.
Blizny miałam dosyc głębokie- po ospie i płytsze po trądziku.
Spłycały się wraz z kazdym zabiegiem.
Ja miałam ten mały komfort, że byam uziemiona w domu z moimi bliźniakami i nie pracowałam, wiec mogłam sobie pozwolić na drastyczne zabiegi ;)
tzn. silniejsze peelingi kwasem.
Bo oprócz cudownych efektów to musicie sie kochane kobietki liczyc z tym, że po kwasie skóra przez kilka dni jest "niewyjsciowa".
szczególnie po silniejszym kwasie. A własnie po takim znikaja blizny. Jednym słowy, żeby nowa skóra moga sobie wyrosnąć ładna i świeza to stara musi sie nieco przypalić ;).
Brzmi okrutnie, ale nie jest tragicznie. Mój najgorszy kwas wyglądał tak, że na drugi dzień moja twarz była strupem.
Ale gdy strup zszedł to miałam cudowna skórę.
Zreszta terapia laserem wygląda podobnie.
Podwyzszałam sobie stężenie małymi krokami- teraz kwas migdałowy nie działa na mnie nawet w stezeniu 80%. Jesli jest potrzeba z małymi zmarszczkami mimicznymi to siegam po kwas glikolowy- to wymiatacz.

Pisałam Reniu, że koszt jest niewielki.. Wyobraźcie sobie jak salony kosmetyczne zarabiaja na zabiegach kwasami.. Jeden zabieg 50 zł- 150 zł, a jego rzeczywisty koszt to 3 zł.
I pół godziny roboty.

Dziewczyny podsyłam Wam link do kalkulatora stężeń.
http://zachowajwlosy.pl/kalkulator.htm
Odpowiedz
http://la-vie-selon-marie.blogspot.com/2...aowym.html

tu znalazłam opis jak to wygląda po zastosowaniu, adekada potwierdzasz, że to tak "drastycznie" przebiega ? :P

tylko jak wygospodarować wolny tydzień, żeby sie ludziom na oczy nie pokazywać ....
Odpowiedz
Nie no- z tym tygodniem to przesada. Ja po moim "najgoretszym" peelingu miałam dwa- moze trzy dni "niewyjściowe".
Poza tym te drastyczne peelingi robi sie wtedy, gdy sa duze problemy do usunięcia.
Skoro musicie codziennie pracowac to róbcie delikatniejsze peelingi, które będą powodowac złuszczanie sie naskórka ale nie w sposób opisany na tym blogu.
Po takim peelingu mozna wyjść z domu.
ja zawsze robiłam peeling w środę lub czwartek- wtedy moment najwiekszego złuszczania przypada na weekend. W poniedziałek juz jest ok :)

A tak nawiasem mówiąc Pani opisująca peeling z tego linka, która podałaś Wrannasz nie zrobiła go prawidłowo, no i co najważniejsze- kwasu nie nakłada sie w okolicach ust! Dlatego pekały jej kąciki ust.
Odpowiedz
Przy moim trybie pracy bedzie ciezko. Ale dam radę :)
Odpowiedz
Reniu- ja mimo, ze był moment, gdy nie pracowałam to robiłam tez kwasy gdy realizowałam się zawodowo :).
Zreszta siedząc w domu z dziećmi też trzeba wychodzic- na zakupy, do lekarza itd.
Po zabiegach w salonach kosmetycznych tez nie wygląda sie extra- przynajmniej drugiego dnia:)
Prawdziwe problemy skórne moze rozwiązać tylko złuszczanie a to okupione jest tym o czym mowa powyżej...
Tak jak wspomniałam- mozna robić delikatniejsze zabiegi, a częsciej- efekt bedzie podobny.
Odpowiedz
Oby. Bo.mam chwilami siebie dość. A zaczelo się to nie tak dawno temu. Trzy lata gdzies bedzie jak mnie raz tak mega wywalilo, i niestety blizny mam do dzis a nic nie wyciskalam. Kolezanki doradzalay jakies kwasy ale właśnie u kosmetyczki. A to mój budżet troche przerasta.
Odpowiedz
Adekada to nie prawda że koszt zabiegu z kwasami w salonie to 3 złote. Gdybym spróbowała zrobić klientce w gabinecie kwas domowej roboty jak to opisujesz to sprawa skoczyła by sie w sądzie a sanepid zaraz by mi zamknął salon. To co opisujesz to można stosować tylko prywatnie na własną odpowiedzialność. Jak coś pójdzie nie tak to pretensje tylko do siebie.Dobre kwasy medyczne niestety kosztują i stąd też ceny, ale również odpowiedzialność za to co się robi. Ja osobiście spokojnie mogłabym sobie zrobić prywatnie taki kwas z mazideł bo wiem o co w tym chodzi i jak sobie poradzić jak coś pójdzie nie tak. Myślę że miałaś dużo szczęścia robiąc coś takiego aż do strupa na twarzy, możesz się tylko cieszyć że nie zostały głębokie blizny. Generalnie nawet w salonie jestem przeciwnikiem tak drastycznych peelingów bo tu zawsze może zostać blizna. Ostatnio robiłam sobie kwas z medidremy na brzuch na rozstępy. Wcześniej miałam go na twarzy i było mocno ale ok. Nałożyłam go rano i nic nie czułam, żadnego szczypania. Jak dojechałam do pracy (15min) to bolał mnie cały brzuch, nie tylko skóra również tkanka podskórna a brzuch była purpurowy i mimo że jestem profesjonalistką to się przeraziłam, ale szybko zareagowałam i jest ok. Uprzedzam więc że z kwasami trzeba być bardzo ostrożnym.

Crystal, spróbuj na głowę i na twarz też możesz olej z czarnuszki. Uprzedzam że specyficznie pachnie ale miałam klientkę z podobnym problemem na głowie i po 2 tygodniach stosowania wszystko zeszło, a wcześniej używała już wszystkich możliwych szamponów i leków. Gwarancji nie ma ale warto spróbować.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości