spirala dla nieródki
Dobrze czytać takie wiadomości :)
Ja nie mogę brać pigułek z powodów zdrowotnych, prezerwatywa zawiodła, więc nic innego mi nie zostaje chyba... A z mężem kategorycznie nie chcemy mieć dzieci. Jeszcze rozmyślam nad sterylizacją, ale nie wiem, czy w najbliższym czasie udałoby mi się wyjechać za granicę...
Odpowiedz
Cześć. To mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. ;)
Otóż chciałabym mieć założoną spiralę miedzianą - wydaje mi się, że to najlepsza metoda antykoncepcji (nie jest zawodna jak prezerwatywy i nie ma takich skutków ubocznych jak metody hormonalne).
Tylko, że w moim przypadku są pewne drobne(?) przeciwskazania:
- nie mam dzieci,
- mam zdiagnozowane PCOS.
Czy w takim wypadku szukanie lekarza, który się tego podejmie ma sens, czy jestem całkowicie "zdyskwalifikowana"?
Może ktoś tutaj zna takiego lekarza w Krakowie?
Odpowiedz
Cześć. Ja jestem nieródką i zakładałam spiralę u doktora Zdanowskiego w Krakowie.
Niestety prywatnie i trochę mnie to kosztowało, 700zł łącznie ze znieczuleniem.
Fakt, że nie rodziłam w ogóle lekarzowi nie przeszkadzał, nie wiem niestety jak PCOS.
Odpowiedz
PCOS - ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW - utrudnia zajście w ciążę
Odpowiedz
Utrudnia ale calkowicie nie wyklucza:)
Odpowiedz
No to nie jest przeciwwskazanie moim zdaniem. Są dla nieródek specjalnie mniejsze rozmiary spiral, warto o nie zapytać lekarza. To mit krążący w świecie medycznym w Polsce, że spiral nie zakłada się nieródkom. Jakoś w cywilizowanych krajach się zakłada i nie ma z tym problemu.
Odpowiedz
Jestem żywym dowodem, że się da. Co prawda miałam małe zamieszanie z tym, ale w końcu się udało i żyję i ja i moja macica mamy się dobrze ubaw
Odpowiedz
Dziewczyny ja muszę odłożyć tabsy anty. Myślicie że założyliby mi spiralkę bez problemów? Mam pwnie poprosić o to ginekologa?

Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych.
Odpowiedz
Ja dziś dzwoniłam do swojej ginekolog się pytać o miedzianą. Źle znoszę hormony :/ Jestem po dwóch porodach co prawda ty Teo nieródka i ponoć się odradza. Sama jestem ciekawa
"Kiedy ludzie patrzą w ogień, ich oczy są bardzo szczere"  Haruki Murakami
Odpowiedz
Większość ginekologow nie chce zakładać nierodkom, radze wcześniej podzwonic i sie popytać. Prywatnie na pewno jakiś się znajdzie
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości