Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

spirala dla nieródki
są wyczuwalne, i to zależy od tego jak sie szyika macicy uklada, u mnie są bardziej wyczuwalne przed okresem ale to jest tylko mały dyskomfort w niczym on nie przeszkadza
Odpowiedz
Bo właśnie tez się nad miedziana zastanawiam. Ale tu karambola mnie nastraszyla ze jej dziecko urodzilo sie ze spirala razem. Czyli nie zadzialala...
Odpowiedz
A ja ją mam od ponad 4 lat i zadziałała.
"Barbie nie może cenić innych kobiet, ponieważ musi z nimi rywalizować: jestem piękniejsza, zgrabniejsza, nie mam cellulitu, mam narzeczonego, a ty nie masz. Potem kobiety wyobrażają sobie, że wystarczy wyjść za mąż, aby mieć u stóp cały świat. Nikt im nie mówi, że małżeństwo to jest ogromna, ciężka praca."
Maria Janion
Odpowiedz
To może być rzeczywiście fajne proste i tanie rozwiązanie. Musze to z ginem przeanalizowac i usg najpierw zrobic.
Odpowiedz
Reniu Karamboli nie zadziałała ta z hormonami :) a nie miedzianka ;)

Ja tylko czekam na ten nieszczęsny okres i po lecę do mojej ginekolog. Tak jak pisałam na starym forum chodzę do dr Jawień w Krakowie, a Justyna pisała że ona zakłada nieródkom.

A jak to jest z tym, że nie każdy lekarz chce zakładać kobiecie która nie rodziła jeszcze?
To chodzi o to, że macica jest mała? Czy że przy np komplikacjach jak uszkodzenie kobieta wtedy już może nie mieć szansy nigdy na dziecko i wolą nie ryzykować?

Naczytałam się w internecie, że przy nieródkach skuteczność spirali się obniża. To może mieć na to wpływ? No nic zostaje mi czekać na okres i normalnie listę z pytaniami zrobię przed wizytą u gina :D
Bo ta kwestia z tamponami, seksem i jeszcze coś pewnie znajdę też mi się nasuwała.
Odpowiedz
Tu chodzi raczej o szyjkę macicy. Łatwiej polskim lekarzom tym co rodziły zakładać, bo ta szyjka jest szersza i elastyczniejsza, bardziej otwarta, ale to już lekarz niech Ci powie o co kamon. Jakoś w innych krajach lekarze umieją nieródkom zakładać, u nas nie. U nas jeszcze boją się lekarze komplikacji, zapaleń jakie mogą powodować spirale, zrostów?, że to może potem zagrażać ciążom. I znów, nasi mają takie zdanie, w innych krajach nie. No nie dojdzie się prawdy, bo przecież lekarz to autorytet i jak mu nie wierzyć?

I jeszcze wieść niesie, że w innych krajach dla nieródek są specjalne spirale, mniejsze. Podobno Mirena, ta hormonalna jest w takich rozmiarach dostępna.

Zachodzi się w ciążę i przy miedziankach i przy tych hormonalnych. Jest jakiś procent czy promil niestety, bo jak wiecie, nie ma 100 % działającej antykoncepcji. Ale co, lepiej znów to zostawić i czekać na łut szczęście? Ja jestem zdania, że lepiej się zabezpieczyć i czekać na łut. Jakoś jestem pewniejsza, że szczęście mi wtedy bardziej sprzyja, choć to ludzki organizm, nigdy nic nie wiadomo.
"Barbie nie może cenić innych kobiet, ponieważ musi z nimi rywalizować: jestem piękniejsza, zgrabniejsza, nie mam cellulitu, mam narzeczonego, a ty nie masz. Potem kobiety wyobrażają sobie, że wystarczy wyjść za mąż, aby mieć u stóp cały świat. Nikt im nie mówi, że małżeństwo to jest ogromna, ciężka praca."
Maria Janion
Odpowiedz
A mam jeszcze takie pytanie odnośnie spirali,wiecie może czy są jakies przeciwskazania jeśli ktoś ma mięśniaki?
Odpowiedz
Supernova masz całkowitą rację, lepiej się zabezpieczyć niż tego nie zrobić. Nie ma się 100% pewności, ale jakiś jest i to duży. Dlatego właśnie tak czekam na ten okres, żeby już ruszyć sprawę ze spiralą. Teraz nic nie załatwię, bo co mi powie lekarz, że muszę czekać i tak na okres, więc to bez sensu teraz iść z tym. Mam tylko nadzieję, że już wszystko ze mnie wyjdzie do końca z tym okresem, bo nie chcę żeby to się jeszcze bardziej rozciągało w czasie....
Odpowiedz
Kanapa, musisz mieć do spirali zrobioną cytologię. To musisz jeszcze mieć.

Iwa, nie wiem dokładnie nic w sprawie spirala ws mięśniaki. Trzeba o to zapytać lekarza.
Maria Janion
Odpowiedz
miesniaki trzeba by było chyba wyciąć przed założeniem spirali, to tak na mój rozum
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości