Spirala hormonalna Mirena
#21
Pierwsza miesiączka po aborcji może być trochę dziwna, w sensie bardziej obfita z dużą ilością skrzepów, ale niekoniecznie.
Osobiście miałam normalną, ale dziewczyny często piszą że te pierwsze miesiączki są inne niż zwykle.
Dałabym sobie chwilę na ten pierwszy okres i założyła w kolejnym cyklu, aby dać sobie czas na oczyszczenie i odbudowę endometrium.
Ps: spirala niehormonalna ma taką samą skuteczność antykoncepcyjną, a jest zdrowszym wyborem. Oczywiście wybór należy do Ciebie. :)
Odpowiedz
#22
I chyba ta miedziana tańsza?:)
Odpowiedz
#23
Zalozenie miedzianej jest nawet refundowane przez NFZ, ale lekarze wykorzystujac niewiedze kobiet kaza sobie slono placic.
Odpowiedz
#24
Spiralkę trzeba sobie wykupić. Idzie się z receptą do apteki i z kupioną już spiralą idzie się do lekarza, który teoretycznie powinien ją założyć bezpłatnie.
Jednak jest tak jak pisze Wrannasz- lekarze wykorzystują naszą niewiedzę. Trudno z tym walczyć. Były u nas o tym wątki.

Spirala miedziana to koszt ok 100 zł. Mirena jest dużo droższa ok 1000. Nie jestem zabardzo zorientowana w cenach. Pi razy oko tak to wygląda.
Odpowiedz
#25
miedziana już za 40zł :) a co do tego czy zdrowsze miedziana czy z hormonami, to bym się nie zgodziła z Samosią, chyba, ze ktoś ma przeciwwskazania do hormonów. bo akurat progesteron jest dobry dla błony śluzowej macicy
i można kupować bez recepty tą zwykłą miedzianą
Odpowiedz
#26
Przeciwwskazania - to jedno. Druga sprawa to samopoczucie. Nie zawsze dobrze się czujemy po hormonach. Mnie od mireny bezustannie bolała głowa i to bardzo.
Odpowiedz
#27
No i ja słyszałam że hormonalne pogarszają stan skóry na twarzy- nasilają tradzik a i tak choć po 30-stce mam kłopoty z cerą.
Odpowiedz
#28
Też nie koniecznie. Czasem mogą podziałać odwrotnie- mogą poprawić.
Trudno przewidzieć jaka będzie reakcja organizmu.
Odpowiedz
#29
(16-10-2015, 11:45)mamma napisał(a): Dziewczęta w którym cyklu po poronieniu mogę zakladac mirene bo mój gin ktory robil mi nadzerke właśnie mnie na nią namawiał.
najlepiej w 3 cyklu, macica jest już na pewno oczyszczona i obkurczona
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#30
Ja od miesiaca szukalam lekarza ktory zalozy mi spirale w ramach NFZ ale nic z tego.Dzisiaj bylam u swojego gina na wizycie i jesli z cytologia bedzie wszystko ok to sie drutuje za jedyne 400zl:)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości