Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

Spirala hormonalna Mirena
Pierwsza miesiączka po aborcji może być trochę dziwna, w sensie bardziej obfita z dużą ilością skrzepów, ale niekoniecznie.
Osobiście miałam normalną, ale dziewczyny często piszą że te pierwsze miesiączki są inne niż zwykle.
Dałabym sobie chwilę na ten pierwszy okres i założyła w kolejnym cyklu, aby dać sobie czas na oczyszczenie i odbudowę endometrium.
Ps: spirala niehormonalna ma taką samą skuteczność antykoncepcyjną, a jest zdrowszym wyborem. Oczywiście wybór należy do Ciebie. :)
Odpowiedz
I chyba ta miedziana tańsza?:)
Odpowiedz
Zalozenie miedzianej jest nawet refundowane przez NFZ, ale lekarze wykorzystujac niewiedze kobiet kaza sobie slono placic.
Odpowiedz
Spiralkę trzeba sobie wykupić. Idzie się z receptą do apteki i z kupioną już spiralą idzie się do lekarza, który teoretycznie powinien ją założyć bezpłatnie.
Jednak jest tak jak pisze Wrannasz- lekarze wykorzystują naszą niewiedzę. Trudno z tym walczyć. Były u nas o tym wątki.

Spirala miedziana to koszt ok 100 zł. Mirena jest dużo droższa ok 1000. Nie jestem zabardzo zorientowana w cenach. Pi razy oko tak to wygląda.
Odpowiedz
miedziana już za 40zł :) a co do tego czy zdrowsze miedziana czy z hormonami, to bym się nie zgodziła z Samosią, chyba, ze ktoś ma przeciwwskazania do hormonów. bo akurat progesteron jest dobry dla błony śluzowej macicy
i można kupować bez recepty tą zwykłą miedzianą
Odpowiedz
Przeciwwskazania - to jedno. Druga sprawa to samopoczucie. Nie zawsze dobrze się czujemy po hormonach. Mnie od mireny bezustannie bolała głowa i to bardzo.
Odpowiedz
No i ja słyszałam że hormonalne pogarszają stan skóry na twarzy- nasilają tradzik a i tak choć po 30-stce mam kłopoty z cerą.
Odpowiedz
Też nie koniecznie. Czasem mogą podziałać odwrotnie- mogą poprawić.
Trudno przewidzieć jaka będzie reakcja organizmu.
Odpowiedz
(16-10-2015, 11:45)mamma napisał(a):  Dziewczęta w którym cyklu po poronieniu mogę zakladac mirene bo mój gin ktory robil mi nadzerke właśnie mnie na nią namawiał.

najlepiej w 3 cyklu, macica jest już na pewno oczyszczona i obkurczona
Nie chcemy dyskuzji ideologicznych, rozmów czy postępujemy słusznie czy nie, oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2
Odpowiedz
Ja od miesiaca szukalam lekarza ktory zalozy mi spirale w ramach NFZ ale nic z tego.Dzisiaj bylam u swojego gina na wizycie i jesli z cytologia bedzie wszystko ok to sie drutuje za jedyne 400zl:)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości