moja spirala miedziana
#1
Dziś po pół roku starań, poszukiwań i wielu straconych nerwów założyłam spiralę miedzianą Copper t 380. Prawie na NFZ bo dopłacić do przyjemności musiałam " jedynie" 100zl.
Nie miałam już niestety ani czasu ani cierpliwości szukać przychodni w której założą mi całkowicie za darmo.
Sam zabieg jak już wiecie trwał około 5 minut. Bolało umiarkowanie, spokojnie do przeżycia. Trochę się wystraszylam jak weszłam i zobaczyłam te wszystkie narzędzia i jak zaczęli mi odkazać cały tylek jak do operacji:P
Po wszystkim doktor zrobił usg celem sprawdzenia czy ładnie siedzi:)
Nitki ( jedną, tak powinno być?) zostawił mi taką dlugasna ze prawie nie trzeba długo szukać by ją znaleźć. Mam nadzieje ze jak szyjka się podniesie to nie będzie aż tak wyczuwalna.

Ale mówię, nie taki diabeł straszny i jeśli ma to być gwarancja bezpiecznego sexu to była bym gotowa przejść więcej bólu niż musiałam.
Po.wszystkim dostałam tylko do podpisania oświadczenie że zostałam poinformowana iż spirala nie jest dla mnie optymalnym rozwiązaniem oraz receptę na lek rozkurczowy scopolan.
Szyjka bolała mnie jeszcze jakieś 30 min zwłaszcza przy chodzeniu, terqz nie boli juz wcale ale czuje jak macica zaczyna walczyć i bardziej krwawienie choć to już końcówka miesiączki.
Następna kontrola za dwa miesiące.

Tak czy siak. Jestem przeszczesliwa i wręcz unosze się nad ziemią ze szczęścia iż przez kolejne 5 lat jestem mocno zabezpieczona przed wpadka.:D
Odpowiedz
#2
G R A T U L U J Ę !!!!!!!
super Reniu że się w końcu doczekałaś :)

nie rozumiem tylko co to znaczy "Po.wszystkim dostałam tylko do podpisania oświadczenie że zostałam poinformowana iż spirala nie jest dla mnie optymalnym rozwiązaniem"
COCO JAMBO I DO PRZODU ubaw
Odpowiedz
#3
To oznacza dokładnie to co napisałam.
Mam obfite miesiączki i lekarz mocno mi tę spiralę odradzal.
Ale że się uparlam to powiedział ok ale podpisze mi pani takie coś.
Odpowiedz
#4
ale że co - to znaczy że bedziesz miała jeszcze obfitsze przez spiralę ?
czy przez to że są obfite może wypaść?
COCO JAMBO I DO PRZODU ubaw
Odpowiedz
#5
Znaczy że będą bardziej obfite i bolesne.
Wypaść może tak czy siak i na to nie ma reguły ale powiedział ze jak utrzyma się trzy miesiące to już powinna siedzieć.
Odpowiedz
#6
Renia jupi
Odpowiedz
#7
Gratuluje Reniu....No to teraz do dzieła ;p korzystaj do woli :lol::lol::lol:
Odpowiedz
#8
Renia, jak ja się z Tobą cieszę HURRRAAAA!!!jupijupijupihurahura
Odpowiedz
#9
No o nie taki diabeł straszny ja go malują ;)
Odpowiedz
#10
Reniu witaj w gronie drutex sister :)

Tymi okresami bolesnymi bym się nie martwiła na zaś. Zobaczysz jak będzie.
U mnie nie są ani bardziej bolesne, ani bardziej krwawe, mogę nawet powiedzieć że główne lanie to tylko 4 dni...tylko rozkręca się długo i kończy też takim brudzeniem jeszcze kilka dni.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości