Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

kącik porad prawnych
Okres wypowiedzenia liczysz od momentu wypowiedzenia, a platnosc to osobna bajka.

W polowie kwietnia wypowiadasz, wyprowadzasz sie do konca maja. Platnosc jest za miesiac po prostu, nie od 10 do 10
Odpowiedz
Aaaaaa no widzisz :) dzięki buzki tyle mieszkań juz zaliczylam w swoim życiu a takie rzeczy zawsze były dla mnie problemem
Odpowiedz
Tak a propos przysposobienia chciałabym ze swej strony zwrócić uwagę na jeszcze jedną moim zdaniem istotną kwestię związaną z ew. przysposobieniem (pełnym) dziecka przez ojczyma. Możliwe jest wtedy gdy ojciec biologiczny jest pozbawiony władzy rodzicielskiej,ale jeśli ma pełnię praw rodzicielskich adopcja jest również możliwa, jeśli ojciec biologiczny wyrazi na nią zgodę. ( Zgodnie z art. 119 § 1 K.r.o.: „do przysposobienia jest potrzebna zgoda rodziców przysposabianego, chyba że zostali oni pozbawieni władzy rodzicielskiej lub są nieznani albo porozumienie się z nimi napotyka trudne do przezwyciężenia przeszkody)

I tu rzecz b.ważna, jeśli ojczym przysposabia dziecko,wygasają więzi prawne łączące go z ojcem biologicznym,a co za tym idzie wygasa również OBOWIĄZEK ALIMENTACYJNY SPOCZYWAJĄCY NA RODZICU NATURALNYM. Krótko mówiąc dziecko zyska formalnie "nowego" tatę a straci pieniądze od tego prawdziwego zasądzone tytułem alimentów.

quote='Matka' pid='49343' dateline='1424265161']
przysposobione znaczy adoptowane
jeśli są dzieci z innych związków to aby partner mógł przysposobić dziecko musza być albo odebrane prawa rodzicielskie albo mocno organiczone

są trzy rodzaje przysposobień

stnieją trzy rodzaje przysposobienia:

Pełne
Pełne nierozwiązywalne, zwane całkowitym
Niepełne

Przysposobienie pełne

W jego wyniku powstaje pokrewieństwo między dzieckiem a osobami przysposabiającymi, a także między dzieckiem a rodziną przysposabiających. Następuje zerwanie więzi z rodziną naturalną i nawiązanie więzi z nową rodziną (zarówno z ”nowymi” rodzicami, jak i ich krewnymi – „nową” babcią, „nowym” wujkiem itp.).

Władza rodzicielska rodziców naturalnych wygasa.

Po takim przysposobieniu następuje wpis do aktu urodzenia dziecka – przysposabiających wpisuje się jako rodziców. Istnieje też możliwość wydania nowego aktu urodzenia, ale tylko wtedy, gdy tak postanowi sąd opiekuńczy. Dziecko otrzymuje nazwisko przysposabiającego.

Przysposobienie całkowite jest odmianą przysposobienia pełnego.

Charakteryzuje się tym, że jest nierozwiązywalne i obowiązuje tu zasada pełnej tajemnicy.

Następuje tylko wtedy, gdy rodzice naturalni dziecka zgodzili się przed sądem na przysposobienie ich dziecka, nie wskazując osoby, która ma je przysposobić (czyli nie wskazując „nowych” rodziców – „zgoda blankietowa”).

Wówczas zawsze sporządza się nowy akt urodzenia dziecka, z przysposabiającymi wpisanymi jako rodzice. Dziecko otrzymuje nazwisko „nowych” rodziców.

Przysposobienie niepełne

W jego wyniku powstaje stosunek pokrewieństwa między dzieckiem a przysposabiającymi. Zerwana więc zostaje więź między dzieckiem a naturalnymi rodzicami. Dziecko nie zostaje jednak włączone do nowej rodziny – tzn. nie staje się ani rodzeństwem naturalnych dzieci „nowych” rodziców, ani nie zyskuje „nowej” babci, wujka itp. Tzn. że pozostają wszystkie więzi pokrewieństwa z naturalną rodziną dziecka, poza pokrewieństwem z naturalnymi rodzicami.

Przy tym przysposobieniu również następuje wpis do aktu urodzenia dziecka i dziecko także otrzymuje nazwisko „nowych” rodziców. Przysposobienie niepełne może być zmienione na pełne na wniosek przysposabiającego. O tym, czy taka zmiana powinna nastąpić, decyduje sąd opiekuńczy.
[/quote]
Odpowiedz
O to ciekawe. Tylko jezeli biologiczny ojciec mial pelnie praw rodzicielskich, to po takim przysposobieniu przez tego drugiego nadal ja ma?a ten ojczym? W sensie, od ktorego mam brac podpisy zgody na wszystko co dotyczy dziecka?
Odpowiedz
Pau, no nie ma nadal, aisha napisala..."wygasaja wiezi prawne"
Pa­miętaj, że wszys­tko, co uczy­nisz w życiu, zos­ta­wi ja­kiś ślad. Dla­tego miej świado­mość te­go, co robisz
Paulo Coelho
Odpowiedz
A ok. Czyli zgadzajac sie na przysposobienie majac pelnie praw, tak jakby sie ich zrzeka?

Wiem dlaczego nie poszlam na prawo :)
Odpowiedz
Tak :)
Pytasz tego co przysposobil.
A ja w dalszym ciągu nie wiem czemu nie poszłam :(
Znaczy wiem...przez malego pasożyta, który rosl w moim brzuchu :p
Pa­miętaj, że wszys­tko, co uczy­nisz w życiu, zos­ta­wi ja­kiś ślad. Dla­tego miej świado­mość te­go, co robisz
Paulo Coelho
Odpowiedz
Tak dokładnie,ojciel biologiczny jakby zrzeka się swych praw,traci status przedstawiciela ustawowego, a co za tym idzie wszelkie oświadczenia woli w imieniu dziecka składa już ojciec przysposabiający.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości