Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

kącik porad prawnych
Hej,
czasem tu zaglądam i pomyślałam sobie że moze przydałby się taki wątek. Jeśli macie jakieś drobne zagwostki prawne (bardziej z zakresu prawa cywilnego niż karnego) to służę pomocą w miarę możliwości:-)
Zeby nie było że to taka całkiem bezinteresowna propozycja, to przyda mi się mały trening intelektualny:)
Odpowiedz
Super propozycja. Oby się nie przydał. Ale dobrze wiedzieć, że gdzieś tu można taką pomoc uzyskać :)
Pa­miętaj, że wszys­tko, co uczy­nisz w życiu, zos­ta­wi ja­kiś ślad. Dla­tego miej świado­mość te­go, co robisz
Paulo Coelho
Odpowiedz
O Aisha! Szacun za pomysł! :)
Odpowiedz
super pomysł :) szkoda, ze dopiero teraz, kiedy już załatwiłam sprawy spadkowo-darowiznowe, bo kombinatorstwo było straszne ;) ale oczywiście wszystko zgodnie z prawem, tylko tak, zeby jak najmniej z tego dostał fiskus ;)
Odpowiedz
O super. Napisze wieczorem. Prawo mieszkaniowe tez się liczy?
Odpowiedz
no liczy się liczy Renia, napisz w czym rzecz. Pau no darowizny i spadki to akurat temat które dosyc często “obrabiam” więc rzeczywiście szkoda że się musiałas sama męczyć.
Odpowiedz
Napisze pozniej z kompa bo to baaardzo dużo pisania.
Chodzi o lokal komunalny i główne najemstwo, jak i przekazywanie go.
Odpowiedz
to ja mam sprawę nr 1

chodzi o darowiznę
Babcia przepisała mi mieszkanie własnościowe.
czy to prawda że jak babci sie zejdzie z tego świata to muszę płacić zachowek osobom z I linii pokrewieństwa ?
COCO JAMBO I DO PRZODU ubaw
Odpowiedz
aisha....to ja się nie długo uśmiechnę do Ciebie...czekają mnie sprawy spadkowe po śmierci taty a szczerze to jestem w tym zielona:( teraz mam komunie i nie mam głowy do tego ale po to chętnie bym skorzystała z Twojej pomocy:-)
Odpowiedz
Maskota to czy powstanie obowiązek zapłaty zachowku zależeć będzie od kilku czynników. Po pierwsze w momencie kiedy "zejdzie się" babci trzeba ustalić czy ta darowizna będzie wliczana do masy spadkowej. Przy obliczaniu zachowku nie uwzglednia się m.in darowizn:
- dokonanych przed więcej niż 10 lat przed otwarciem spadku
- dokonanych na rzecz osób nie będących spadkobiercami (a więc darowizny na rzecz spadkobierców dolicza się zawsze).
Ergo, jeżeli w chwili śmierci babci będzie żył Twoj tata lub mama (dziecko babci) Ty nie będziesz spadkobiercą ustawowym. Zakładając że minie okres 10 lat - nikt nie będzie mógł skutecznie zglaszac roszczenia o zachowek.
Ale - to bardzo ważne - babcia nie może powolac Cie do dziedziczenia w drodze testamentu! wtedy będziesz spadkobiercą i darowizna zostanie zaliczona do spadku i tym samym powstanie roszczenie o zachowek.
Jesli nie dozyje Twoja mama/tata wtedy ty wchodzisz do dziedziczenia z ustawy w ich miejsce no i tez będzie wchodził w grę zachowek.
Jeśli masz jakieś pyt. jeszcze to dawaj:-)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości