Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

Zupa meksykańska
Podsyłam przepis na sycącą zupę meksykańską z mięsem mielonym. Jest gęsta i spokojnie może zastąpić 2 danie, szczególnie jeśli jemy ją np. z chlebem czosnkowym lub bagietkami z piekarnika. Świetnie smakuje odgrzewana. Niestety nie mam fotki – chociaż jedliśmy 2 dni to nie wpadłam na to żeby pstryknąć ale wujek gogle pomoże jeśli ktoś chętny J

Składniki:
- 0,5kg mięsa mielonego
- 1 puszka kukurydzy
- 1 puszka fasoli czerwonej
- 1 puszka pomidorów
- 1 przecier pomidorowy
- 2-3 ząbki czosnku
- 1 średnia cebula
- 1 papryka czerwona
- bulion warzywny (u mnie kostka rosołowa)
- przyprawy: przyprawa do mięsa mielonego, bazylia, oregano, zioła prowansalskie, papryka ostra i słodka, może być tabasco (zależy czy dzieci będą jadły i jak ostrą kuchnię preferujemy),  maggi, sól, pieprz – w zasadzie co mam J są też przyprawy meksykańskie ale nie miałam J

Przygotowanie:
Ja od razu smażę w wysokim garnku o grubym dnie i sporej średnicy– mniej zmywania J Mięso smażę z cebulą i czosnkiem, przyprawiam solą, pieprzem i przyprawą do mięsa mielonego. Po chwili dodaję pokrojoną w grubą kostkę paprykę czerwoną.  Jak papryka lekko zmięknie zalewam 2 szklankami wody i dodaję kostkę rosołową. Wlewam wszystko wraz z zalewą: puszkę fasoli, puszkę kukurydzy i pomidory w puszcze. Daję chwilkę wszystkiemu żeby się zaprzyjaźniło i dodaję przecier pomidorowy (czasem oszukuję ketchupemJ) oraz przyprawy i tu już jak lubimy więcej ziół lub papryki. Ja gotuję jeszcze z 20 min bo lubię jak zupa się trochę zredukuje i jest gęstsza – według preferencji J Podajemy samą, z pieczywem lub posypaną żółtym serem J
Zaakceptuj to czego nie możesz zmienić... Zmień to czego nie możesz zaakceptować...

Odpowiedz
mniam
Jeśli ktoś kocha nas tak bardzo i nawet kiedy odejdzie Jego miłość będzie nas zawsze chronić.
Odpowiedz
mniam
Jak nazywa się naturalna metoda antykoncepcyjna z użyciem kalendarzyka?
- Watykańska ruletka...ubaw
Odpowiedz
chętnie spróbuję jak już mnie zgaga od wszystkiego przestanie piec.

Lubię ostre, tylko teraz co bym nie zjadła to mi wyżera pół przewodu pokarmowego :d

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości