Ella One
#1
Najczęściej stosowaną metodą antykoncepcji po stosunku są preparaty hormonalne nazywane „pigułkami po” Ich działanie opiera się na zastosowaniu zwiększonej dawce progestagenu. Kiedy zdarzy się antykoncepcyjna wpadka łatwo o panikę. Największą skuteczność uzyskamy przyjmując preparat do 72 godzin od niezabezpieczonego stosunku. Tabletka awaryjna zawiera substancję która jest selektywnym modulatorem receptora progesteronu. Nie do końca poznano mechanizm działania doraźnych tabletek antykoncepcyjnych, uważa się, że ich skuteczność wiąże się przede wszystkim z zapobieganiem owulacji i rozrostu błon śluzowych macicy. W trakcie normalnego cyklu menstruacyjnego dojrzewające jaja są uwalniane do jajników, co skutkuje zwiększonym wydzielaniem progesteronu i uniemożliwia uwalnianie kolejnych komórek jajowych. Selektywny modulator sprawia, że organizm otrzymuje sygnał, że owulacja już nastąpiła w związku z tym komórka jajowa nie jest uwalniana do jajników. Syntetyczny hormon zwiększa także lepkość śluzu w szyjce macicy, co powoduje, że plemniki napotykają na poważną przeszkodę w dotarciu do komórki jajowej. Doraźne tabletki antykoncepcyjne ellaOne zawierają uliprystal etylu.

Kto może stosować antykoncepcję awaryjną elleOne

Antykoncepcje awaryjną przyjmuje się po niezabezpieczonym stosunku lub w razie niepowodzenia innej antykoncepcji. Jest przeznaczona dla kobiet, które ukończyły 18 rok życia. Lekarze radzą traktować tą formę antykoncepcji jako środek ostrożności – warto zaopatrzyć się w tabletkę po i mieć ją w zanadrzu na wypadek, gdy zajdzie potrzeba jej użycia. Jeśli już doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia i para chciałaby skorzystać z takiej formy antykoncepcji, zalecamy, zakupić ją natychmiast – w ciągu 24 godzin. Dzięki temu można wziąć pigułkę jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku.

Kto nie powinien stosować antykoncepcji awaryjnej

Jeśli kobieta cierpi na poważne choroby wątroby lub stosuje zioła na bazie dziurawca, zastosowanie tabletki po może być niemożliwe.

Antykoncepcja awaryjna a efekty uboczne
Kobiety nie powinny traktować jej jako tradycyjnej formy antykoncepcji. Jeśli więc ponownie doszło do stosunku bez zabezpieczenia, nie należy korzystać z antykoncepcji awaryjnej w celu ochrony przed ciążą. Powtórne zastosowanie awaryjnych środków antykoncepcyjnych w czasie jednego cyklu miesiączkowego może zakłócić cały cykl i spowodować wiele działań niepożądanych. Przyjęcie tak dużej dawki hormonów w jednorazowej dawce może spowodować niepożądane efekty uboczne, ale nie jest to regułą i nie wszystkie wymienione poniżej objawy muszą się pojawić.
źródło: http://www.tabletki-antykoncepcyjne.com/ellaone.html




Octan uliprystalu ma także wysokie powinowactwo do receptora glikokor:ptykosteroidowego i w badaniach in vivo, u zwierząt obserwowano blokowanie receptorów glikokortykosteroidowych. Jednakże u ludzi po wielokrotnym podaniu dawki 10 mg na dobę nie obserwowano takiego wpływu. Lek ma minimalne powinowactwo do receptora androgenowego i nie wykazuje powinowactwa do receptora estrogenowego i mineralokortykosteroidowego u ludzi.
Wyniki dwóch niezależnych, randomizowanych, kontrolowanych badań klinicznych (patrz Tabela) wskazują, że skuteczność octanu uliprystalu jest równoważna ze skutecznością lewonorgestrelu u kobiet, które przyjęły produkt antykoncepcyjny stosowany w przypadkach nagłych w czasie od 0 do 72 godzin po stosunku płciowym bez zabezpieczenia lub w przypadku, gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła. Po zestawieniu danych z obu badań klinicznych za pomocą meta-analizy, ryzyko zajścia w ciążę po zażyciu octanu uliprystalu uległo znacznemu zmniejszeniu w porównaniu do lewonorgestrelu (p=0,046).
Randomizowane kontrolowane badanie kliniczne

Dwa badania kliniczne potwierdzają skuteczność produktu ellaOne zażytego do 120 godzin po stosunku płciowym bez zabezpieczenia. W otwartym badaniu klinicznym z udziałem kobiet, które zastosowały antykoncepcję w przypadkach nagłych i zażyły octan uliprystalu w czasie od 48 do 120 godzin po stosunku płciowym bez zabezpieczenia, częstość ciąży wyniosła 2,1% (26/1241). Ponadto, opisane powyżej drugie porównawcze badanie kliniczne także dostarcza danych dotyczących 100 kobiet, które zażyły octan uliprystalu od 72 do 120 godzin po stosunku płciowym bez zabezpieczenia, które nie zaszły w ciążę.
żródło: http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/EPAR_-_Product_Information/human/001027/WC500023670.pdf

strona 8 poakzuje tabelkę porównująca Ella One i Escapell na korzyść tej pierwszej (większa skuteczność dziąłania)
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#2
Ja zamawiałam (jak widać nie podziałała :P), ale mam sprawdzoną stronkę. Można ją dodać czy to będzie jakiś tam rodzaj reklamy?
Odpowiedz
#3
nie wydaje mi się :-)
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#4
http://www.euroclinix.pl/ polecam, polecam. Szybciutko. Ceny może i troszeczkę miażdżą, ale lepiej mieć świadomość, że taka strona istnieje :)
Odpowiedz
#5
tak, ta strona wymiata - na niej można kupić WSZYYYYSTKO :rotfl:
coco?? A chcieli receptę od Ciebie na EllaOne? Wydaje mi się, że dlatego mają take ceny :D
Odpowiedz
#6
Nie, nie. Wszystko bez recepty. Konsultacja online, lekarz po kilku godzinach potwierdza i wystawia receptę, żeby wszystko było w miarę "legalnie" :D dlatego takie ceny. No ale leki oryginalne.
Odpowiedz
#7
No własnie-tak pomyślałam, bo ceny mówią za siebie. Antybiotyk, który jest w aptece w cenie 10zł tam kosztuje 154 złote. No ale bez zbędnego chodzenia :)
"Naszych" leków tam brak :)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości