Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)


Pigułki hormonalne a skutki uboczne..
#1
Witam Was kochane :-)!
Dzis chciałam poruszyć temat pigułek ,a dokładnie skutków ubocznych jakie za sobą niosą 
Ja przyjmuje pigułki od stycznia tego roku,na początku wiadomo ,organizm musi sie przyzwyczaić, mogą wystąpić mdłości plamienia,złe samopoczucie itd.. ale czy po dłuższym stosowaniu zaobserwowałyście u siebie zmiany w samopoczuciu (depresja,rozdrażnienie)?
Ja od kąd przyjmuje tabletki już kilka razy leczyłam infekcje pochwy, mam suchość i przy stosunku odczuwam  przeważnie ból,w aptekach już różne cuda kupywalam ,zele maści,globulki to u mnie stałe wyposażenie w łazience,przyznam ze mam tego dość i zaczynam sie zastanawiać ze te wszystkie problemy chyba sa skutkiem przyjmowania hormonów, przez hormony zmienia nam sie środowisko w pochwie i często zaburza  Ph w skutek czego dochodzi do infekcji
Czy którą z Was miała takie problemy?Myślicie ze wkładka hormonalna jest lepszym rozwiązaniem ,czy nie ma tu to zupełnie znaczenia?
Odpowiedz
#2
Skoro masz taki problem po tabletkach to jak myślisz wkładka będzie lepsza raczej nie. Idź do ginekologa on Ci da coś na receptę zbada jakie masz infekcje pobiezw próbki.Lub po prostu powiedz dla swojego meszczyzny żeby przed stosunkiem również zadbał o higene osobista może to jest przyczyną
Odpowiedz
#3
Ja na punkcie higieny to już mam bzika ,facet tak samo bo wie jakie mam dolegliwości,do Gina jak chodzę to daje mi leki ,ale nie robiła posiewu,muszę ja przycisnąć następnym razem.Ogólnie moja gin zaleciła mi fizioterapie dna macicy,jej zdaniem to rozwiązało by moje problemy, ale koszt tej terapi mnie troche zniechecił (2 tys zł)
Odpowiedz
#4
Powiew możesz sama zrobić prywatnie
Odpowiedz
#5
oj Syla

hormony to jest podstawowa przyczyna
powoduja suchość pochwy, jak pisałaś, potem powstają otarcia, i infekcje
więc albo lubrykanty albo odstawić hormony
wkładka zwykła miedziana nie powoduje zmian w gospodarce hormonalnej, dlatego takich skutków nie powoduje
organizm zachowuje się tak jak przed jej założeniem
moim zdaniem odstawić anty tabletki i przejść na inną metodę
Nie chcemy dyskuzji ideologicznych, rozmów czy postępujemy słusznie czy nie, oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2
Odpowiedz
#6
Cześć, ja wprawdzie nie mam aż takich dolegliwości jak Ty, ale zgadzam się, że skutki uboczne pigułek potrafią być dotkliwe. Przerobiłam w swoim życiu już wiele różnych i zawsze efektem był spadek libido i czasem ból przy stosunku. Aktualnie biorę trzecie opakowanie i zaczynam już czuć ten spadek. Trochę to śmieszne, bo po jakimś czasie człowiek zaczyna się zastanawiać po co w takim razie te hormony łyka...
Jeśli chodzi o spadek samopoczucia, to czytałam że istnieje związek między pigułkami a depresją.
Osobiście bardzo chętnie zwaliłabym ten przykry obowiązek na partnera, ale wiadomo jak jest. Póki co biorę i będę obserwować czy nie będzie się pogarszać.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości