Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

Onz a prawo do aborcji
Czesc jestem  tu Nowa mam pytanie w sprawie aborcji jest teraz strasznie zwlaszcz ze chca karać wszystkich.Śledzę całą tą sytuację odkąd Zaczęły się czarne protesty które oczywiście popieram.I dziwię się ze nasz naród jest zaslepiony kościołem.Wiem że prawo do aborcji jest tylko w 3 sytuacjach ale dlaczego ludzie boją się rządów naszego państwa dlaczego boją się protestować przecież mogą głosować na kogo chcą ale dlaczgo nie chce nauczać dzieci w sprawach wychowania sexualnego.Nierozumiem jednego ponieważ sledziłam dokładnie wszystkie dotąd pomoce z państwa i wiele wskazuje ze rząd pis pomaga owszem 500+jest fakt ale co z tego1000 dla marki ktora urodzi zdrowe dziecko przez rok.4.dla matki za chore ale 1 razowe a później jak na zdrowe.A gdzie są te domy 500+ośrodki dla chorych .dziwię się ludziom zaslepiony kościołem i PiS wiem ze dużo zrobili dobrego dla narodu ale ?Czy patsza na kobiety ktore pragną być równe wśród meszczyzn.Czy patsza na kobiety jak na kolegę. NIE I moje pytanie jest takie Gdzie ta tolerancja gdzie ta równość wolnosc Wolnosc ale dla kogo dla faceta bo kobieta powinna iście do pracy przyjść dac jesc i siedzieć cicho A facet jeszcze nawet nieposprzata po sobie.Moje pytanie co ma zamiar z tym wszystkim zrobić ONZ który tak długo debatować nad prawem do aborcji.Czemu Polski naród jest tak ciemny.PRZECIEŻ POSŁANKI MOGĄ SOBWIE WYJECHAĆ ZA GRANICĘ NA Aborcja bo ja stac.Jest wiele kobiet które borykają się z tym czy usunąć ciaze bo boja się konsekwencji prawnych Ja również boję się co moze spotkać moja córkę ale nigdy niebede jak mówić co ma zrobić to będzie jej decyzja o uwazam również ze Kazda Kobieta Ma Prawo do decydowania o tym i powinna mieć prawo również do decydowania ile chce mieć dzieci nietylko czy jest chora czy zdrowe Meszczyzna wcale niepowinien o tym decydować I tak jak zwykle to wina kobiety bo niewziela pigułki Skoro sa równe prawa to więc dlaczego kobieta ktora ma rodzić musi się zabezpieczać musi myśleć a facet to tylko myśli ze prezerwatywa wystarcz .Mam pytanie takie Czy ONZ wstawi się za nami kobietami Polkami bo chcemy legalnej aborcji.I czy Komitet Ratujmy Kobiety.coś wskora jak PIS się upra to już koniec.Trzeba będzie dalej walczy.Przepraszam ze  nie na temat ale musiałam wyrazić się tak.BO CHCE MIEĆ PRAWO DO DECYDOWANIA O SOBIE!!!
Odpowiedz
Przepraszam niepowinnam ale mam pytanie co jeśli taka aborcja wyjdzie na jaw w tych naszych czasach 2017 referencyjnych prawach.Co z kobieta ktora będzie po aborcji lub gdy ktoś doniesie ze ona chce to zrobic co wtedy jak ma sie bronić kogo prosić o pomoc jest wiele kobiet które niestac na prawnika co wtedy do kogo ma pójść o pomoc kto jej pomożeSą kobiety ktore mają dzieci które niechca miec więcej.Czytała na forum ze wiele kobiet jest w ciazy i rodzina wie i chcą ja usunac ale co zrobic ma gdy lekarz pozna ze coś nietak i zgłosi na policję co?Kto jej pomoże na kogo może wtedy liczyć przecież tak naprawde prawo podlega tylko w 3 sytuacjach dopuszcz ze mozna to wykonać.Wiem niepowinnam pytać.
Odpowiedz
nic nie będzie
zgodnie znaszą obecną ustawą kazda kobieta może legalnie zamówić dla siebie zestaw do aborcji farmakologicznej i wykonać ją na sobie samodzielnie

osoby, które jej pomagają czyli lekarz, osoba która namawia ją do jej wykonania podlegają sankcjom karnym

chyba przygotuję kolejny filmik na ten temat bo nie mam za bardzo czasu rozpisywać się dokładnie o co chodzi.

mamy swój kanał na tyoutube, zachęcam do śledzenia
Nie chcemy dyskuzji ideologicznych, rozmów czy postępujemy słusznie czy nie, oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2
Odpowiedz
.Jaka ustawa gdzie moge o tym przeczytać wszędzie pisze ze grozi kara wiezienia za to
Odpowiedz
art 152 Kodeksu Karnego
Zaakceptuj to czego nie możesz zmienić... Zmień to czego nie możesz zaakceptować...

Odpowiedz
No dobrze dziękuję za odpowiedź ale przecież jeżeli mi chodzi o to co ma robić gdyż dostanie wezwanie z policji a nie o kodeks karny.Co?To teoretycznie jest ze nieponosi kary.Przecież wszystko teraz zostało zmienione nawet ta ustawa ze weszła ustawa ochrona płodu .Kary są dla kobiet
Odpowiedz
Jest jeszcze ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.
Zaakceptuj to czego nie możesz zmienić... Zmień to czego nie możesz zaakceptować...

Odpowiedz
Ale wezwanie na policję w jakiej sprawie? Bo tak jak dziewczyny wyżej napisały, kobieta za aborcje nie jest karana, więc kto i za co miałby ją wezwać?
Odpowiedz
Proszę, tu opinia prawna :

http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=1418
Odpowiedz
I link do ustawy

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU1...078&type=3
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości