Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

Wilgotne ciasto na maślance
2,5 szklanki mąki
1 szklanka cukru
3 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szklanka maślanki
3 jajka
1/2 szklanki oleju
1 opakowanie cukru waniliowego

Wszystkie składniki miksujemy. Dodajemy ulubione owoce- osobiście polecam śliwki, które przed pieczeniem posypujmy jeszcze cukrem i odrobiną cynamonu. Mogą być jabłka, maliny, truskawki, jagody, obojętne - jednak ja polecam właśnie śliwki.
Ciasto pieczemy w 170 stopniach około 1 godziny. Chociaż przeważnie po 40-45 minutach jest już raczej gotowe. Ciasto jest wilgotne i długo utrzymuje świeżość :)
Odpowiedz
Ooo, jaki fajny przepis. Muszę w takim razie to dziś wypróbować. Tylko cukru, oj dużo. Pół szklanki musi wystarczyć ;)
"Barbie nie może cenić innych kobiet, ponieważ musi z nimi rywalizować: jestem piękniejsza, zgrabniejsza, nie mam cellulitu, mam narzeczonego, a ty nie masz. Potem kobiety wyobrażają sobie, że wystarczy wyjść za mąż, aby mieć u stóp cały świat. Nikt im nie mówi, że małżeństwo to jest ogromna, ciężka praca."
Maria Janion
Odpowiedz
Rozkręcona udanym ciastem marchewkowym chyba też się skuszę na ten przepis :)
Odpowiedz
W ferworze pieczenia :) Fajnie ze Ci wyszło to ciasto. Wrzuć przepis, bom ciekawa:p

Supciu ciasto nie jest strasznie słodkie. Dość dużo wychodzi- cała duża brytfanka.
Odpowiedz
Tak, tak, marchewkowe i ja chcę! Z Twoimi oczywiście zdrowotnymi modyfikacjami :)
"Barbie nie może cenić innych kobiet, ponieważ musi z nimi rywalizować: jestem piękniejsza, zgrabniejsza, nie mam cellulitu, mam narzeczonego, a ty nie masz. Potem kobiety wyobrażają sobie, że wystarczy wyjść za mąż, aby mieć u stóp cały świat. Nikt im nie mówi, że małżeństwo to jest ogromna, ciężka praca."
Maria Janion
Odpowiedz
Wrzucę wrzucę, a następnym razem spróbuję bez cukru całkowicie, co najwyżej dam 2 łyżeczki miodu.
Planuje tez kupić młynek jakiś i spróbować ze startymi płatkami owsianymi zamiast mąki.
Odpowiedz
No to widzę szalejesz! :D
Maria Janion
Odpowiedz
Czasem mam takie epizody szaleństwa kulinarnego, tylko niestety z różnym efektem :)
Odpowiedz
a ja wkoncu tego ciasta nie dostalam :P
Odpowiedz
Wypróbowałam wczoraj przepis i ciasto wyszło bardzo dobre :lol:
Może nie powala wizualnie na kolana, ale w smaku jest naprawdę bardzo dobre :lol:
To tez przez to, że nie miałam go czym posypać, pewnie z samym cukrem pudrem wyglądało by inaczej
O wiele lepsze niż to marchewkowe :P

Trochę zmieniłam przepis.
Użyłam truskawek i dałam je nie tylko na wierzch ale także do środka ciasta, tak warstwowo (ciasto-truskawki).
Położyłam też na wierzch truskawki i posypałam cukrem waniliowym, ale i tak się zapadły do środka, tak że na środku ciasta się zrobiła długa krecha, takie złamanie wzdłuż (tam pewnie wpadły truskawki).

Dałam pół szklanki cukru (fruktozy) i jest wystarczająco słodkie. Tak samo dałam 1 szklankę mąki pszennej i 1,5 razowej. Zrobiłam zdjęcie, ale nie umiem go wstawić z telefonu :(

Zapomniałam dodać, że maślankę dałam niskotłuszczową :)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości