Rodzaje wkładek wewnątrzmacicznych miedzianych.
#1
Najpopularniejsze wkładki zawierające miedź to:


TCu-380A Jest to wkładka w kształcie litery T, która posiada polietylenową ramkę. Wokół 36-milimetrowego trzpienia owinięty jest drut z czystej miedzi elektrolitycznej, zaś na ramionach wkładki znajdują się miedziane tulejki. Spirala zakończona jest 3-milimetrową kulką, do której przymocowane są nitki ułatwiające usuwanie wkładki oraz kontrolę jej obecności. Ramka dodatkowo zawiera siarczan baru, co pozwala uwidocznić spiralę na zdjęciach rentgenowskich. Wkładka może pozostawać w macicy przez 10 lat. TCu-380A uchodzi za jedną z najbardziej skutecznych wkładek.
[Obrazek: wkladka_tcu_380a.jpg]



TCu-380Ag Jest to wkładka podobna do TCu 380A. Różnica polega jedynie na tym, że drut miedziany owinięty wokół trzpienia posiada srebrny rdzeń, co znacznie zwiększa trwałość spirali.
[Obrazek: wkladka_tcu_380a.jpg]


Multiload-375 Wkładka zawiera 375 mm2 drutu miedzianego owiniętego wokół trzpienia. Specyficzny kształt ramion oraz ich giętkość mają ograniczyć ryzyko wypadnięcia spirali. Wkładka ma podobną skuteczność i podobne właściwości do TCu-380A.
[Obrazek: wkladka_multiload_375.jpg]


Nova TWkładka ma giętkie ramiona, które mają zmniejszyć ryzyko jej wypadnięcia. Wokół trzpienia znajduje się 200 mm2 drutu miedzianego ze srebrnym rdzeniem. Trzpień zakończony jest dużą giętką pętlą, do której przymocowane są nitki. Pętla ma zmniejszyć ryzyko uszkodzenia szyjki macicy. Spiralę można stosować przez okres 5 lat.
[Obrazek: wkladka_nova_t.jpg]

CuSAFE-300 Wkładka wykonana jest z giętkiego plastiku i jest nieco mniejsza niż TCu-380A oraz Multiload-375. Zawiera 300 mm2 miedzi, posiada ramiona o ostro zagiętych końcach, które dopasowują się do kształtu jamy macicy.
[Obrazek: wkladka_cu_safe_300.jpg]


Cu-Fix (GyneFix, FlexiGard) Jest to wkładka bez ramy, zawierająca 330 mm2 miedzi. Składa się z sześciu miedzianych tulejek zawieszonych na nylonowej nici chirurgicznej, zakończona węzłem na górnym końcu. Węzeł zakotwicza się w błonie mięśniowej macicy. Wkładka ta idealnie nadaje się dla kobiet, które nie rodziły.
[Obrazek: wkladka_cu_fix.jpg]


Ceny
http://www.ceneo.pl/Antykoncepcja;szukaj-wk%C5%82adka+wewn%C4%85trzmaciczna?gclid=CNPBgMzmyL0CFUTlwgod4U4ABA

Z napływających informacji wynika, że kobiety mają problemy, gdy chcą założyć lub wymienić wkładkę antykoncepcyjną w przychodniach, które mają kontrakty z NFZ na świadczenia z zakresu ginekologii. Zgłaszano, że niektórzy lekarze nie chcą wykonywać tego zabiegu, a pacjentki zmuszane są do korzystania z prywatnych gabinetów.
Zabieg umieszczenia jak i usunięcia spirali jest w pełni refundowany. Gabinety które maja podpisany kontrakt z NFZ na usługi z zakresu ginekologii mają obowiązek wykonywać tą usługę nie odpłatnie.
Jedyny koszt jaki ponosi pacjentka to zakup spirali przepisanej przez lekarza.



żródło
http://antykoncepcjabeztajemnic.pl/Antykoncepcja_wewnatrzmaciczna/Wkladki_spirale
http://www.rynekzdrowia.pl
Odpowiedz
#2
No i ja nie wiem jaką teraz wybrać?
Czy ktoś z farmaceutycznego info coś wie która najlepsza? Miałam multiload, ale teraz chyba jej już nie chcę, bo przyjmowała się u mnie cholernie długo. Zresztą lekarz założył mi co miał. A jakbym sama chciała teraz wybrać, to nie wiem jaką.
Odpowiedz
#3
Mi mój wcześniejszy gin tez polecał multiload, bo niby mniejsze ryzyko wypadniecia.
A ten co założył mi.zwykła Cooper, powiedział ze nie ma co kombinować, bo im prostsze tym lepsze ;) ( i tańsze,czyli dla niego większy pieniądz)
Odpowiedz
#4
No powiem Ci, że nawet mnie te argumenty przekonują.
Odpowiedz
#5
później sprawdze co ja mam bo nie pamietam :p

ale może do prof. Debka napiszemy to pytanie? :D
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#6
O! Nawet sama Napisałam tu na gorze ze moja wkładka uchodzi za jedną z najskuteczniejszych:)
Czyli coś w tym musi być.
Odpowiedz
#7
Renia a od góry to która Twoja?
Odpowiedz
#8
Pierwsza. Cooper 180
Odpowiedz
#9
Czyli TCu-380A?
Odpowiedz
#10
Tak. Jest chyba najtańsza.
Kosztuje około 50 zł ja zapłaciłam za " nią" 150zl.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości