Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

Wielkanoc na wyjeździe-łatwe przepisy
Dziewczyny wyjezdzam na swieta do miejsca, ktore miesci sie w parku krajobrazowym w Niemczech. Sa murowane domy, zaplecze dla dzieci, baseny itp. Wybralismy opcje bez wyzywienia. I tu pytanie-co moge zrobic prostego i latwego do przewiezienia, zeby w swieta nie stac w garach tylko odpoczac? Slodkie juz mam, ale reszty nie... Polecicie cuś? Plizzzzz....
Odpowiedz
Isaf, to mają byc potrawy świąteczne? Jak planujesz to zabrac, zamrozone, w sloikach?
Odpowiedz
Typowa polska sałatka :), jajka faszerowane, żurek,galat (chyba, że macie daleka droge), paszteciki, rillettes z łososia. Tam Możesz szynkę albo schab w rękawie upiec. Bo to w sumie w domu być sobie zamarynowala, już w rękaw włożyła i do pojemnika. Tam tylko w piekarnik.
Odpowiedz
zależy ile osób na święta i jak święta i tradycja są dla Was oraz czy święta to zasiadywanie przy stole czy raczej krótkie śniadanie i dalej dzień aktywny no i jak masz daleko do miejsca docelowego
Jeśli masz tam miejsce na gotowanie to jaja zawsze można ugotować - 10 min i po sprawie albo nawet wziąć ugotowane z domu. Do tego sosy na przykład chrzanowy i tatarski.
Z pieczystego to może tzw. zając czyli rolada z mięsa mielonego a w środku jajo albo warzywa - smakuje świetnie na zimno więc można przygotować w domu albo schab, który też dobrze smakuje na zimno. Sałatka, słoik pewnie wystarczy. Z ciepłych rzeczy to żurek - zawsze można zabrać w słoikach.
Myślę, że Wielkanoc jest mniej upierdliwa w gotowaniu niż Wigilia.
Super pomysł z wyjazdem na Wielkanoc by sobie trochę odpocząć :-)
Odpowiedz
Możesz również zrobić galaretkę na zimno z jajkiem groszkiem kukurydza marchewka,ewentualnie plasterki schabu.Jeżeli lubicie możesz zrobić sama ćwikłe.
Odpowiedz
Mam tam kuchnie wyposazona do dyspozycji, ale chcialam tam raczej odgrzewac niz gotowac. Chcialabym cos typowo naszego polskiego swiatecznego zrobic. Mazurek zrobie w domu, ale z reszta polegam na waszej pomyslowosci :)  Chcialabymbzrobic to w domu i zabrac, mamy 200 km w jedna strone. Jedziemy tylko my-dwojebdoroslych i mlody.
Odpowiedz
Ja w kuchni jestem mimimalistka idącą na łatwiznę, zawsze,nawet w święta, wiec wzielabym zurek w torebce, jajka, salatke, biala kielbase, pieczone mięso, wędliny (plasterkowane w paczkach) i warzywa. No ale to tez pytanie co lubicie?
Odpowiedz
No galarete zrobie na pewno, dam rade przewiezc, zur tez wezme w torebce, jak sugerujesz i moze w butelce. Jajka to jajka, kupie na miejscu w sklepie.jak dostane gotowe ciasto to zrobilabym paszteciki-myslicie, ze takie ciasto na pizze ze sklepu bedzie dobre??
Odpowiedz
Powinno być dobre. Możesz jeszcze wsiąść ciast francuskie.
Żurek tez bym zabrała obowiązkowo. Możesz również w domu upiec filety z kurczaka, beda nadawać sie na ciepło jak i na zimno.
Jeśli ktoś kocha nas tak bardzo i nawet kiedy odejdzie Jego miłość będzie nas zawsze chronić.
Odpowiedz
Francuskie lepsze na paszteciki
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości