Przemoc wobec kobiet
#11
megexit to o czym piszesz niejednokrotnie właśnie wiąże się z tym ,że taka uzależniona kobieta , od np. męża , boi się . Boi się reakcji otoczenia , boi się tego co będzie jeśli się z tego związku uwolni , tym bardziej wtedy kiedy nie pracuje , nie ma środków do życia , bo to on pracuje , utrzymuje . Nie jednokrotnie jest jej również wstyd . Często bywa tak ,że z zewnątrz ten układ , rodzina wygląda idealnie , że ten mężczyzna przez otoczenie postrzegany jest jako dobry , wręcz idealny mąż, ojciec . A w czterech ścianach dzieje się koszmar .
Po każdej ,największej burzy ... ten ...promień musi wyjść ..... w stronę słońca idź ....w stronę słońca idź ....
Odpowiedz
#12
(25-07-2014, 08:49)ona napisał(a): June czy Twoja sprawa należy do przedawnionych ? jeśli nie można podziałać
Działania czasu nie cofną :(
Odpowiedz
#13
Rozumiem , ukaranie sprawcy nie zmieni tego co siedzi w umysle. :( a terapia ?
Odpowiedz
#14
A terapia...to odgrzebywanie ran...niestety tak myślą ofiary.
Pa­miętaj, że wszys­tko, co uczy­nisz w życiu, zos­ta­wi ja­kiś ślad. Dla­tego miej świado­mość te­go, co robisz
Paulo Coelho
Odpowiedz
#15
ale to tak nie jest przecież
Odpowiedz
#16
Odgrzebanie po to, aby coś z tym zrobić, a nie gadać, że już się i tak nie da nic zrobić. Jestem na terapią. Trzeba sobie pomóc, bo kto nam pomoże, jak nie my sami?
Odpowiedz
#17
Samemu sobie jest z tym ciężko poradzić .....walczysz lecz nie daje to rezultatów.... dopiero pomoc specjalisty może nam naprawdę pomóc... ja wyciągnęłam ręka po pomoc i nie żałuje .... pierwsze co usłyszanym to abym sobie zapamiętała, że to ja jestem ofiarą i nie jestem niczemu winna....winna to jest osoba, która wyrządza krzywdę a nie ta która jest skrzywdzona....
nigdy nie myślałam, ze się odważę i poproszę o taka pomoc ...teraz. nie żałuje ze poprosiłam

(25-07-2014, 10:19)Supernova napisał(a): Z tego co wiem od tego roku przepisy się zmieniły i gwałt ściany jest z urzędu a nie na wniosek.
RACJA

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1550051,1,gwalty-scigane-z-urzedu.read
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości