Harmonet
#1
Dziołszki moje o niesamowitej wiedzy -  od tego cyklu zaczęłam brać hormony i tak czytam sobie ulotkę i w punkcie o wymiotach jest napisane, że jeśli wystąpiły takowe, to trzeba normalnie brać dalej tabsy, dodatkowo się zabezpieczać, itp. Pytanie moje jest takie - jak lata temu brałam inne tabsy, to tam miałam napisane, że jeśli są wymioty w ciągu 4 h od przyjęcia tabletki, to mogło się nie wchłonąć, tutaj nie mam takiej informacji... przecież się tabletka nie wchłania przez dobę... z ulotki więc wynika, że teoretycznie jak dostanę wymiotów po 10 h od przyjęcia tabletki to i tak mogę być niezabezpieczona, dobrze rozumuję?  
Drugie pytanie - w sumie pierwszy raz o tym słyszę: czytam sobie punkt o tym, które leki obniżają skuteczność hormonów i poza antybiotykami, dziurawcem jest napisane, że powinno się uważać przy witaminie C i paracetamolu O.O  czyli co, nawet jak czasem piję musujące wspomagacze albo suplementy z witaminami, to powinnam się dodatkowo zabezpieczać?  Przez zwykła witaminę C mogę wpaść?  halp :<
Odpowiedz
#2
W ciagu godziny po zazyciu tabletki na w miare pusty zoladek, lub dwoch po zazyciu na obżarty nie ma juz po niej sladu, wiec jesli sa wymioty to nic one nie zaszkodza. Co do paracetamolu i vit c to nie mam aktualnej wiedzy...
Odpowiedz
#3
Nie no, ja osobiście wolę przyjąć jakieś 3 h, bo różnie bywa z tym wchłanianiem, ale ta wit. C mnie zdziwiła... a gina będę widzieć za 2 mce jak będę szła po receptę, więc póki co nie spytam... normalnie można w paranoję wpaść :P
Odpowiedz
#4
Ci gini teraz tacy, ze sie nie zdziw, ze nie bedzie wiedzial :) szybciej wujek google ci powie.
Odpowiedz
#5
Wiesz, ciężko odsiać prawdę w internetach, skoro na dzień dobry czytasz, że masz raka ;] przejrzałam parę stron i teoretycznie jeśli się nie przekracza dziennej dawki, to nie wpływa na zabezpieczenie... ale i tak w ulotce to tak sformułowali, że można się przerazić -.-
Odpowiedz
#6
A wiesz, teraz producenci pisza wszystko chocby ulamek setnej jakiegos odczynu alergicznego, czy jakiegokolwiek dzialania niepozadanego. Od kiedy kobieta (palaczka) chorujaca na raka pozwala firme produkujaca tyton o wywolanie swojej choroby wszystko jest do wygrania a producentom chodzi o zarobek a nie wyplacanie odszkodowan :) Pisza wszystko...a ulotki maja po kilometr dlugosci..
Odpowiedz
#7
Black o witaminie C nic nie słyszałam, ale z paracetamolem coś obiło mi się o uszy.
Podobno ma on minimalny wpływ.....Podobno też wpływa na testy sikane......lecz to tylko teoria, czy poparta faktami???? Tego nie wiem. Ale czasem lepiej mniej wiedzieć ;)
Nie wyrażam zgody na kopiowanie i wykorzystywanie na innych serwisach lub stronach internetowych zdjęć i treści mojego autorstwa. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.Nr 24,poz.83).
Odpowiedz
#8
(19-11-2016, 16:11)June14 napisał(a): Black o witaminie C nic nie słyszałam, ale z paracetamolem coś obiło mi się o uszy.
Podobno ma on minimalny wpływ.....Podobno też wpływa na testy sikane......lecz to tylko teoria, czy poparta faktami????  Tego nie wiem. Ale czasem lepiej mniej wiedzieć ;)
Właśnie niby rzeczywiście nadużywanie wit. C może wpływać na mniejszą skuteczność Harmonetu, tak pisali na forach typu abczdrowe, itp.  Nie mówię o działaniach niepożądanych, bo tego to jest hohoooo i jeszcze trochę, ale skoro mogą zachodzić jakieś interakcje z lekami, to wolę na tym się skupić, a nie myśleć, czy po hormonach dostanę np. wysypki, bo komuś się zdarzyło    :p 
Nie wiem, już ulotka Cilestu jak brałam w czasach zamierzchłych  była bardziej dokładna i przejrzysta... -.-
Odpowiedz
#9
hehehe też brałam kiedyś cilest :)
ale czego nie brała :)
Nie wyrażam zgody na kopiowanie i wykorzystywanie na innych serwisach lub stronach internetowych zdjęć i treści mojego autorstwa. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.Nr 24,poz.83).
Odpowiedz
#10
z perspektywy czasu uważam, ze lepsza byłaby Spirala :)
Nie wyrażam zgody na kopiowanie i wykorzystywanie na innych serwisach lub stronach internetowych zdjęć i treści mojego autorstwa. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.Nr 24,poz.83).
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości