Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

Harmonet
Dziołszki moje o niesamowitej wiedzy -  od tego cyklu zaczęłam brać hormony i tak czytam sobie ulotkę i w punkcie o wymiotach jest napisane, że jeśli wystąpiły takowe, to trzeba normalnie brać dalej tabsy, dodatkowo się zabezpieczać, itp. Pytanie moje jest takie - jak lata temu brałam inne tabsy, to tam miałam napisane, że jeśli są wymioty w ciągu 4 h od przyjęcia tabletki, to mogło się nie wchłonąć, tutaj nie mam takiej informacji... przecież się tabletka nie wchłania przez dobę... z ulotki więc wynika, że teoretycznie jak dostanę wymiotów po 10 h od przyjęcia tabletki to i tak mogę być niezabezpieczona, dobrze rozumuję?  
Drugie pytanie - w sumie pierwszy raz o tym słyszę: czytam sobie punkt o tym, które leki obniżają skuteczność hormonów i poza antybiotykami, dziurawcem jest napisane, że powinno się uważać przy witaminie C i paracetamolu O.O  czyli co, nawet jak czasem piję musujące wspomagacze albo suplementy z witaminami, to powinnam się dodatkowo zabezpieczać?  Przez zwykła witaminę C mogę wpaść?  halp :<
Odpowiedz
W ciagu godziny po zazyciu tabletki na w miare pusty zoladek, lub dwoch po zazyciu na obżarty nie ma juz po niej sladu, wiec jesli sa wymioty to nic one nie zaszkodza. Co do paracetamolu i vit c to nie mam aktualnej wiedzy...
Odpowiedz
Nie no, ja osobiście wolę przyjąć jakieś 3 h, bo różnie bywa z tym wchłanianiem, ale ta wit. C mnie zdziwiła... a gina będę widzieć za 2 mce jak będę szła po receptę, więc póki co nie spytam... normalnie można w paranoję wpaść :P
Odpowiedz
Ci gini teraz tacy, ze sie nie zdziw, ze nie bedzie wiedzial :) szybciej wujek google ci powie.
Odpowiedz
Wiesz, ciężko odsiać prawdę w internetach, skoro na dzień dobry czytasz, że masz raka ;] przejrzałam parę stron i teoretycznie jeśli się nie przekracza dziennej dawki, to nie wpływa na zabezpieczenie... ale i tak w ulotce to tak sformułowali, że można się przerazić -.-
Odpowiedz
A wiesz, teraz producenci pisza wszystko chocby ulamek setnej jakiegos odczynu alergicznego, czy jakiegokolwiek dzialania niepozadanego. Od kiedy kobieta (palaczka) chorujaca na raka pozwala firme produkujaca tyton o wywolanie swojej choroby wszystko jest do wygrania a producentom chodzi o zarobek a nie wyplacanie odszkodowan :) Pisza wszystko...a ulotki maja po kilometr dlugosci..
Odpowiedz
Black o witaminie C nic nie słyszałam, ale z paracetamolem coś obiło mi się o uszy.
Podobno ma on minimalny wpływ.....Podobno też wpływa na testy sikane......lecz to tylko teoria, czy poparta faktami???? Tego nie wiem. Ale czasem lepiej mniej wiedzieć ;)
Jak nazywa się naturalna metoda antykoncepcyjna z użyciem kalendarzyka?
- Watykańska ruletka...ubaw
Odpowiedz
(19-11-2016, 16:11)June14 napisał(a):  Black o witaminie C nic nie słyszałam, ale z paracetamolem coś obiło mi się o uszy.
Podobno ma on minimalny wpływ.....Podobno też wpływa na testy sikane......lecz to tylko teoria, czy poparta faktami????  Tego nie wiem. Ale czasem lepiej mniej wiedzieć ;)
Właśnie niby rzeczywiście nadużywanie wit. C może wpływać na mniejszą skuteczność Harmonetu, tak pisali na forach typu abczdrowe, itp.  Nie mówię o działaniach niepożądanych, bo tego to jest hohoooo i jeszcze trochę, ale skoro mogą zachodzić jakieś interakcje z lekami, to wolę na tym się skupić, a nie myśleć, czy po hormonach dostanę np. wysypki, bo komuś się zdarzyło    :p 
Nie wiem, już ulotka Cilestu jak brałam w czasach zamierzchłych  była bardziej dokładna i przejrzysta... -.-
Odpowiedz
hehehe też brałam kiedyś cilest :)
ale czego nie brała :)
Odpowiedz
z perspektywy czasu uważam, ze lepsza byłaby Spirala :)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości