Gdzie odmówiono tabletki "72 h po" - czarna lista
#1
Chciałabym prosić użytkowniczki forum o to, aby będąc na wizycie u jakiegokolwiek ginekologa poprosić o receptę na antykoncepcję doraźną, do 72 h po stosunku. Chodzi o stworzenie listy gabinetów i lekarzy, którzy obchodzą swój obowiązek i odmawiają żądanej antykoncepcji powołując się np. na klauzulę sumienia, Nawet jeśli recepty nie potrzebujecie, nie zamierzacie z tego środka skorzystać, to warto taką listę utworzyć, aby nagłośnić sprawę i zrobić antyreklamę lekarzom odmawiającym pacjentkom ich praw.

Warto nadmienić, iż recepta taka od momentu jej wypisania ważna jest 60 dni, a zatem przez długi czas, w każdym momencie może się przydać i nawet jeśli w momencie niepotrzebna, to może być w konkretnym momencie wykorzystana dla nas, bądź osób, które znajdą się w ciężkiej sytuacji, a pomocy takiej nie uzyskają, gdyż im jej odmówiono.

Co ważne w Niemczech tabletki te dostępne są w aptekach już bez recepty, wcześniej zaś lekarz nie mógł powołać się na klauzulę sumienia, gdyż było to wbrew prawom kobiet.

W Polsce jest tak, że jeśli lekarz odmówi takiego środka ma obowiązek podania informacji jaki lekarz i gdzie udzieli nam takiej pomocy i wypisze receptę. Dodatkowo dodam, że receptę na tabletki 72 h po stosunku, można zażądać również od lekarza pierwszego kontaktu. Z doświadczenia wiem, że odmawiają, ale warto też wiedzieć, że tych lekarzy również obowiązuje prawo wymagające wystawienia pacjentce takiej recepty, jeśli o nią prosi, lub wskazania lekarza, który w szybkim czasie pomocy takiej nam udzieli. Oczywiście nieodpłatnie :)
Odpowiedz
#2
pamiętajcie też, że jeśli lekarz odmówi wam recepty na "tabletkę po" musi napisać oświadczenie o odmowie jej wypisania tego sie domagajcie
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#3
Ja w pracy nigdy nie spotkałam się z tym, aby lekarz (jakikolwiek) odmówił tabletki "po".Zawsze dziewczyny wracały z receptą :)
Odpowiedz
#4
Znalazłam taką metodę w necie dla osób mających w domu tabletki antykoncepcyjne

http://www.tabletkipo.pl/metoda-yuzpe.html
COCO JAMBO I DO PRZODU ubaw
Odpowiedz
#5
Tak, tą metodą tez można. Są to tabletki wielkoskładnikowe zawierające m in składnik Escapelle i Postinoru duo Levonorgestrel w mniejszych dawkach na tabletkę-stąd należy zastosować ich kilka.
Nie opisywałam jej, ponieważ osobiście znam przypadek gdzie po zażyciu dziewczyna znalazła się w szpitalu z powikłaniami ze skutków ubocznych dużej dawki estradiolu... :/
No ale nie każdy tak reaguje.
Odpowiedz
#6
A ja opis tej metody znalazłam też na stronie "pontonu". I fajnie jest napisane - popytaj po koleżankach może któraś w domu ma takie to a takie tabletki antykoncepcyjne ...
COCO JAMBO I DO PRZODU ubaw
Odpowiedz
#7
O tego rodzaju tabletki łatwiej jest "wyprosić" w aptece bez recepty, bo nie wszyscy farmaceuci łączą fakty i nie mają pojęcia do czego można je stosować :)
Odpowiedz
#8
tutaj macie specjalny watek to tej metody
https://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=41
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#9
sorki Matka
zauważyłam tego wątku

moja wina :-(
COCO JAMBO I DO PRZODU ubaw
Odpowiedz
#10
buziak
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości