Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)


Przyczyny bólu miesiączkowego
#1
Są kobiety, które nie wiedzą, co to ból miesiączkowy. Niestety, ponad 60% z nas regularnie doznaje silnego bólu miesiączkowego. Są to bóle w okolicy krzyżowej, w podbrzuszu, jak też bolesne skurcze macicy. Ból może pojawiać się już na kilka dni przed miesiączką, a także w jej trakcie.
Mam też dobrą wiadomość:

Miesiączka nie musi boleć. Jeśli masz bolesne miesiączki –możesz zrobić z tym o wiele więcej niż zakup środków przeciwbólowych kolejnej generacji. Możesz to zmienić.
By to zrobić, trzeba najpierw zrozumieć skąd bierze się ból...

Przyczyny bólu miesiączkowego:
• Niewłaściwa dieta.
Jeśli jemy za dużo cukru, produktów z białej mąki, dużo wysoko przetworzonej żywności nasza podatność na bóle miesiączkowe wzrasta. Główni winowajcy to wysoko przetworzony nabiał (żegnajcie, słodkie jogurciki) oraz napoje gazowane. No i brak ciepłych posiłków. Kiedy dostarczamy naszemu ciału za dużo przetworzonego nabiału, mięsa i cukru wzrasta nam we krwi poziom prostalglandyny F2alfa – hormonu wywołującego skurcze macicy. Stąd bóle.

• Życie w pędzie i stresie Poziom tego hormonu - prostalglandyny F2alfa - wzrasta również w wyniku stresu. Dlatego jeśli niewłaściwie się odżywiamy, a do tego żyjemy w pędzie i stresie szansa, że nasze miesiączki będą bolesne jest bardzo wysoka.

• Choroby Ból podczas miesiączki mogą powodować choroby, takie jak mięśniaki macicy, endometrioza (przerost wyściółki macicy), stany zapalne i infekcje. Dlatego jeśli cierpimy na intensywne bóle miesiączkowe a także zaobserwujemy u siebie pieczenie waginy, upławy w dziwnych kolorach (zielone, żółte) powinnyśmy udać się do lekarza.

• Wiek i anatomia. Niektóre kobiety „z natury” mają wąską, zaciśniętą szyjkę macicy, co może utrudniać odpływ krwi menstruacyjnej. Macica musi mocniej kurczyć się wypychając krew, co może powodować ból. U wielu kobiet po naturalnym porodzie szyjka macicy jest rozciągnięta, dzięki czemu krew może swobodnie wypływać i ból znika.

• Negatywne nastawienie do ciała i miesiączki. Jak pokazują badania niezależnych amerykańskich badaczek, a także doświadczenie wielu kobiet na świecie niechęć do własnego ciała, a przede wszystkim do miesiączki jest jedną z głównych przyczyn bólu miesiączkowego. U kobiet, które zmieniły swoje podejście i przestały traktować miesiączkę jako porażkę ból miesiączkowy osłabł a nawet całkiem zanikł.

• Forsowanie ciała.
Przez 2 pierwsze dni miesiączki macica złuszcza swoją wewnętrzna skórę jak wąż. To wymaga od niej wysiłku i koncentracji, jest wtedy bardzo delikatna i wrażliwa. Forsowanie ciała, intensywny wysiłek fizyczny, praca, szczególnie podczas dwóch pierwszych dni okresu prowadzą do bólów miesiączkowych.


Źródło: miesiaczka.com
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości