Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)


Jak dokładnie przebiega miesiączka ?
#1
Krew menstruacyjna tym różni się od pozostałej krwi płynącej w naszych żyłach, że nie krzepnie łatwo. Dlaczego zatem zaczyna i przestaje płynąć? Dzięki trzem niezwykłym, spiralnym tętnicom.
By dobrze zrozumieć, jak wydarza się miesiączkowy proces, musimy wiedzieć, że nasza macica składa się z trzech warstw:
błony surowiczej, zewnętrznej, śliskiej powłoki, takiej jak wokół serca, która daje wilgotność i amortyzuje.
mięśniówki, środkowej, najgrubszej warstwy, dzięki której podczas ciąży waga macicy wzrasta z 5 dkg do 1 kg, objętość zaś zwiększa się tysiąckrotnie!
śluzówki, wewnętrznej warstwy, wyściółki macicy, która wchłania wodę, sole i inne związki i wydziela śluz. To właśnie śluzówka składa się z trzech warstw, z których dwie wierzchnie złuszczają się w trakcie miesiączki, opadają z nas jak skóra węża.
W naszym ciele znajdują się trzy spiralne tętnice, dostarczają krew do dwóch wierzchnich warstw śluzówki. Podczas ciąży dostarczają krew do łożyska. Kilka dni przed miesiączką końcówki tych tętnic wydłużają się i ciasno zwijają, niczym spiralka, równocześnie naciągana i skręcana. Dzięki temu krew płynie do śluzówki coraz wolniej. 24 godziny przed miesiączką spiralki gwałtownie się kurczą, dopływ krwi ustaje. Tkanka śluzówki, bez krwi, a zatem tlenu, obumiera. Wtedy zaciśnięte gwałtownie tętnice równie nagle się otwierają i uwolniona krew nagle napływa pod martwą śluzówkę, powstają bąble oraz kieszonki. Napięta śluzówka pęka i razem z krwią zaczyna opuszczać nasze ciało – zaczynamy mieć miesiączkę :-)

Podczas okresu wypływa z nas około 6 łyżek różnych substancji, połowa tego to krew, a połowa to złuszczone kawałki śluzówki oraz wydzieliny pochwy i szyjki macicy.


Źródło: miesiaczka.com
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości