Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

Torty i inne bomby kaloryczne
i następny tort tym razem tęczowy :D

2 jajka
2 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki mąki pszennej
2 1 łyżeczka proszku do pieczenia 2
2 łyżki cukru
barwniki w proszku lub żelu w kolorach tęczy
to są składniki na jeden kolor biszkoptu

Jajka oddzielamy , żółtka ucieramy z cukrem dodajemy na przemian produkty sypkie , białka ubijamy na sztywną piane i delikatnie mieszamy z masą jajeczną i barwnikiem i proszkiem do pieczenia . Pieczemy około 20 - 25 min w 170 stopniach do suchego patyczka
I tak siedem razy .

Krem :
900 ml śmietany kremówki (36%)
250 g serka mascarpone
kilka łyżek cukru pudru, do smaku
ekstrakt waniliowy lub cytrynowy
Śmietanę kremówkę ubić, pod koniec ubijania dodając cukier puder i ekstrakt. Dodać serek mascarpone i wymieszać.

Poszczególne blaty ciasta przekładać kremem:

blat fioletowy położyć na paterze i posmarować kremem,

następnie to samo uczynić z niebieskim, zielonym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym,

wierzch i boki tortu również posmarować kremem śmietankowym.

Cały tort schłodzić w lodówce przez minimum 3 godziny.

Zdjęcie dodam jak znajde

(26-01-2014, 18:58)iwa782 napisał(a):  Mój syn ma teraz w maju komunie ( już mam stresaboisie ) i tez tak myślałam żeby samemu zrobić tort a nie zamawiać z cukierni... upiec umiem ale nie wiem czy mi wyjdzie dekorowaniezawstydzony

ediii śliczny torcik:-)
Możesz zakupić gotowe dekoracje na allegro , masę cukrową też tam dostaniesz
Odpowiedz
jeszcze nie robiłam, ale jadłam - poczęstowana przez koleżanki w pracy :P

może z pozoru niewinne ciasto ale w smaku.... poezja- połączenie lekkości bitej śmietany ze smakiem czekolady ...pycha

http://kuchniasabiny.blogspot.se/2013/06...kowym.html
Odpowiedz
O! jakie proste! Wygląda smakowicie, tylko mi ta czeko przeszkadza, ale zawsze mozna zmodyfikowac :)
Odpowiedz
Wygląda wspaniale. Nie jest skomplikowane. Muszę to zrobić. A ciasteczka jakie? Mogą być herbatniki?

I czy ta bita śmietana nie opadnie?
Odpowiedz
z tego co radziły koleżanki, kupują wszystko w biedronce :P

paczka kakaowych herbatników, 2 x najtańsza czekolada gorzka (nie musi być 70%), śmietana 30% w kubku i do tej śmietany podczas ubijania sypie się suchą śnieżkę, lub śmietan fix, i wlewa do tego rozpuszczoną w kąpieli wodnej czekoladę

banalne i niedrogie a efekt niesamowity
Odpowiedz
Ja kupię mleczną czekoladę i zrobię to cudeńko.
Odpowiedz
a - i ten cukier puder to chyba nie konieczny , jeśli nie bierzemy czekolady 70% kakao - żeby sobie nie przesłodzić
Odpowiedz
A... No masz rację :) Dzięki
Odpowiedz
Idę dziś po składniki i zastanawiam się czy napewno ta śmietanka będzie się trzymać jak dodam ten fix, bo słyszałam że dodają także żelatynę. Myslisz wrannasz ze nie ma konieczności? Widziałam podobny przepis w "ugotowanych" tylko z serkiem maskarpone, trochę bardziej skomplikowany :) Już wtedy miałam ochotę to zrobić.
Odpowiedz
nie mam pojęcia Samosiu, bo nie robiłam- jadłam tylko, i było sztywne i puszyste, ale możesz spróbowac z zelatyną :)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości