Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

Torty i inne bomby kaloryczne
Big Grin 
Pyszny torcik który robiłam na komunie syna

Składniki:

2½ szklanki mąki pszennej
1¼ szklanki cukru
1 łyżka kakao
1 łyżeczka soli
2 duże jajka
1½ szklanki oleju słonecznikowego
1 szklanka maślanki (lub kefiru, zsiadłego mleka)
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
1 łyżka winnego octu
1 łyżeczka sody oczyszczonej
60 ml czerwonego barwnika w płynie
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.

Przygotować dwie tortownice o średnicy 24 cm: wyłożyć papierem do pieczenia, boki wysmarować masłem.*

Mąkę, kakao i sól przesiać do miski. Dodać cukier, wymieszać.

W drugiej misce jajka lekko roztrzepać widelcem, dodać oleju, maślanki, barwnika, ekstraktu i wymieszać do połączenia (również widelcem).

Składniki suche przelać do składników mokrych, wymieszać widelcem na gładką masę (mieszając tylko w jedym kierunku).

Do szklanki wlać ocet, dodać sodę, wymieszać. Powstanie piana. Od tego momentu działać szybko - pianę wlać do ciasta, wymieszać. Ciasto podzielić równo między dwie tortownice.

Piec w temperaturze 180ºC przez około 30 minut, lub dłużej, do tzw. suchego patyczka. Przestudzić w formie, wyjąć i całkowicie ostudzić.

Masa kremowa:

2 opakowania serka kremowego Philadelphia (1 opakowanie - 300 g)
200 g masła, w temperaturze pokojowej
1¼ - 1½ szklanki cukru pudru
2 łyżeczki ekstraktu z wanilii
W misie miksera utrzeć masło na puszystą i jasną masę. Dodawać stopniowo cukier, ucierając. Dodać wanilię, serek i zmiksować. Masę warto włożyć do lodówki na 30 - 45 minut do lekkiego stężenia.

Wykonanie:

Przestudzone ciasto przełożyć grubą warstwą kremu, boki i wierzch wysmarować kremem. Ja dodatkowo posypałam wierzch okruchami ciasta (które ciężko zdobyć, ponieważ upieczone blaty są równe, rosną bez górki; ścięłam z nich nożem milimetrową warstwę). Przechowywać w lodówce.

Smacznego :)

* jeśli nie posiadacie dwóch tortownic, należy upiec jeden blat po drugim; najlepiej przygotować ciasto, podzielić na 2 części i - co ważne sodę dodać do każdej dopiero przed samym pieczeniem
Odpowiedz
A mozna by tak gotowy zamówić?
Odpowiedz
Planuję tort robić w lutym dla mamy :) cały czas myślę jaki. Dziewczyny a można prosić zdjęcia też? ja lubię efekt końcowy na początku zobaczyć :)
Odpowiedz
Poziomka tutaj masz linka do tego przepisu razem ze zdjeciem :) u mnie byla modyfikacja w postaci masy cukrowej :rotfl: a zdjecia tutaj jakos nie potrafie wstawic :(

Samosia jak poszukasz w cukierni to znajdziesz ;)
Odpowiedz
A myślałam że mi zrobisz.;)
Odpowiedz
Samosia hahahaha tak myślałam że o to chodzi :)
Odpowiedz
:rotfl:
Odpowiedz
jupi udało się Samosia o to on w moim wykonaniu

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
edii moja mała miała w tym samym dniu komunię :D
a tort boski
Nie chcemy dyskuzji ideologicznych, rozmów czy postępujemy słusznie czy nie, oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2
Odpowiedz
Mój syn ma teraz w maju komunie ( już mam stresaboisie ) i tez tak myślałam żeby samemu zrobić tort a nie zamawiać z cukierni... upiec umiem ale nie wiem czy mi wyjdzie dekorowaniezawstydzony

ediii śliczny torcik:-)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości