Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

domowe sposoby na trądzik
Vichy to niestety trochę gów..no ;-) :-)
dobrze jest myć buźkę płynem do higieny intymnej bo zawiera kwas mlekowy.
Odpowiedz
(07-02-2017, 16:17)amoramor777 napisał(a):  Przemywanie twarzy płatkiem kosmetycznym nasączonym w mleku.
Mleko zawiera kwas mlekowy, który jest powszechnie stosowany w salonach kosmetycznych w zabiegach złuszczających naskórek, oczyszczających pory, łagodzących zmiany trądzikowe, zmniejszających ilość zaskórników.
Sama stosowałam i rzeczywiście 'jakość' cery się poprawia. Staje się gładsza, bardziej elastyczna i oczywiście zmniejsza się ilość niespodzianek ;) Należy tylko obserwować czy nie zaczyna się nadmiernie złuszczać i wtedy nie stosujemy tego 'toniku' codziennie tylko co drugi albo trzeci dzień.
Polecam wybierać mleko raczej tłuste niż odtłuszczone. Dzięki temu mamy również efekt lekkiego natłuszczenia naskórka i zmniejszamy ryzyko podrażnienia. Wybierać mleko w butelkach anie w kartonie (UHT).

kwas mlekowy występuje w mleku kwasnym lub zsiadłym, zawartość tłuszczu niewiele ma z tym wspólnego (tłuszcze to estry gliceryny i wyższych kwasów karboksylowych)
a mleko w kartonie UHT nie wybieramy bo jest pasteryzowane i się nie zsiada
jeśli już cokolwiek wybierać pod katem kwasu mlekowego to maślankę lub kefir :p wtedy na pewno będziemy mieć kwas mlekowy, uważac tylko trzeba na zapach, bo tłuszcze lubią jełczeć i wali jak ze starego masła :P
Nie chcemy dyskuzji ideologicznych, rozmów czy postępujemy słusznie czy nie, oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2
Odpowiedz
(08-02-2017, 09:25)Matka napisał(a):  
(07-02-2017, 16:17)amoramor777 napisał(a):  Przemywanie twarzy płatkiem kosmetycznym nasączonym w mleku.
Mleko zawiera kwas mlekowy, który jest powszechnie stosowany w salonach kosmetycznych w zabiegach złuszczających naskórek, oczyszczających pory, łagodzących zmiany trądzikowe, zmniejszających ilość zaskórników.
Sama stosowałam i rzeczywiście 'jakość' cery się poprawia. Staje się gładsza, bardziej elastyczna i oczywiście zmniejsza się ilość niespodzianek ;) Należy tylko obserwować czy nie zaczyna się nadmiernie złuszczać i wtedy nie stosujemy tego 'toniku' codziennie tylko co drugi albo trzeci dzień.
Polecam wybierać mleko raczej tłuste niż odtłuszczone. Dzięki temu mamy również efekt lekkiego natłuszczenia naskórka i zmniejszamy ryzyko podrażnienia. Wybierać mleko w butelkach anie w kartonie (UHT).

kwas mlekowy występuje w mleku kwasnym lub zsiadłym, zawartość tłuszczu niewiele ma z tym wspólnego (tłuszcze to estry gliceryny i wyższych kwasów karboksylowych)
a mleko w kartonie UHT nie wybieramy bo jest pasteryzowane i się nie zsiada
jeśli już cokolwiek wybierać pod katem kwasu mlekowego to maślankę lub kefir :p wtedy na pewno będziemy mieć kwas mlekowy, uważac tylko trzeba na zapach, bo tłuszcze lubią jełczeć i wali jak ze starego masła :P

Oooo dzięki za skorygowanie moich informacji i wyjaśnienie buziak
Koliber potrafi latać do tyłu, ucząc nas, 
że możemy spojrzeć wstecz w naszą przeszłość ale ciągle musimy iść naprzód.
Odpowiedz
Popieram Sante i jej rade z płynem do higieny intymnej  :-)
U mnie przypadkowo to zadzialalo. Na jakimś tam wyjeździe musialam nim zmyć make up ponieważ nie miałam nic odpowiedniego i skora jest po nim mega  okok
Ja zawsze miałam problem z trądzikiem, wypryskami a te preparaty od dermatologa tylko gorzej mi skórę wysuszaly. Z takich drogeryjnych kosmetyków polecam serie z ziaji z liścia z manuka , taka zielona, u mnie mega się sprawdziła. 
Juz jej nie używam ani niczego innego bo teraz moja skóra jest świetna. A wypryski pojawiają się jedynie jakieś pojedyncze przed miesiączką  ;p
Odpowiedz
Iza też potwierdzam kwestię z płynem do higieny intymnej ;) ja używam bardzo często tego rossmannowskiego Facelle (czy jakoś tak).
Są o wiele delikatniejsze dla skóry niż typowe żele do twarzy. A już najgorsze to są te typowo 'antytrądzikowe'.

Olejek z drzewa herbacianego stosowany punktowo na wypryski również świetnie działa. Często go używam
Koliber potrafi latać do tyłu, ucząc nas, 
że możemy spojrzeć wstecz w naszą przeszłość ale ciągle musimy iść naprzód.
Odpowiedz
Iza, trochę uważaj na kosmetyki Ziaji bo są naszprycowane chemią.
Jeśli chodzi o wysuszające preparaty od dermatologa to też trzeba na nie trochę uważać, mi się kiedyś tak skóra od nich przesuszyła(nie pamiętam co to już było) że przez ponad trzy miesiące nie mogłam jej doprowadzić do porządku.

Dobra jest maseczka z aspiryny (przepis w necie) tylko trzeba sprawdzić czy aspiryna nie uczula i nie podrażnia by sobie większej krzywdy nie zrobić. Ważna też jest dieta.

A płyn do higieny intymnej najlepszy do mycia wszystkiego - nawet jak włosy nim umyję to daje radę :D
na podróże zabieram więc lactacyd i odżywkę do włosów :D
Odpowiedz
Tez mam problemy, moze nie sa wielkie, ale czasem przed okresem wygladam jak gimnazjalistka. Plusem tej ciazy (ktorej juz nie ma :)) byl absolutny brak wypryskow.
Wracając do tematu. Mi bardzo podpasował krem Dermedic Hydrain 3 (świetnie nawilża, ale nie powoduje powstawania tłustej maski) i grejfrutowy krem do mycia twarzy Neutrogena.
Odpowiedz
Dermedic mmmmmmm :) uwielbiam zapach hydrainow, sa boskie. Przypomnialas mi o nich, musze kupic :)
Odpowiedz
No i ten zapach :D
Odpowiedz
no ja też swojego czasu często ich używałam. I miło wspominam.
wyleczyłam nimi buzię po przesuszeniu przez gówniany płyn do mycia twarzy z vichy przepisany przez dermatologa.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości