Uchodźcy, kobiety z dziećmi i ....islam
#1
Założyłam wątek, bo to dość obszerny i bierzacy temat. Powod-cheć dyskusji o uchodźcachi całej sytuacji. Zainspirowal mnie wyklad z Frondy na temat islamu i seksualności jaka tam panuje. Jesli dysponujecie czasem, zapraszam do obejrzenia. Ja dopiero z pizamy wyszlam, bo jak zaczelam to nie moglam przerwac

:http://youtube.com/watch?v=vlCAp6GuHnE
Odpowiedz
#2
mam mieszane uczucia co do całej sytuacji
z jednej strony jak widziałam zdjęcia potopionych ludzi to bym wszystkich brała
z drugiej różnica kulturowa jest tak duża że to ognisko konfliktów na tysiącach płaszczyz a nasze społeczeństwo nie jest tolerancyjne aby udźwigneło te różnice
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#3
Ale zobacz, niby nie tolerancyjne a pod kościołem jak maja do kamery odpowiedzieć na pytanie, czy przyjęli by uchodźców odpowiadają, że TAK. A dlaczego? Bo boją powiedzieć prawdy przed społeczeństwem. Polacy są samolubni, egoistyczni i wcale nie prędko im do przygarniania obcych a nie maja też pojęcia o ich religii, nawykach, tradycjach....stąd tak duża liczba Polaków deklaruje pomoc nie wiedząc na co się decydują...
Odpowiedz
#4
Przykro mi to mówić i chyba nie jestem do końca tolerancyjna, bo jeśli chodzi o samych wyznawców islamu- ok, gorzej z tym że nie wiemy ilu z nich może być tymi radykalistami, których ogląda się w telewizji. To jest trochę tak jak hm... Tykająca bomba. Szkoda ludzi, ale nie da się ich prześwietlić jak rentgenem i nie wiemy co mają w środku. Ja się boję i mówię nie :( Przykro mi
Odpowiedz
#5
To prawda, żal patrzeć na potopione dzieci, ale z drugiej strony jak się widzi tych uchodźców na dworcach, to nie wyglądają oni na zmęczonych wojną uciekinierów, uśmiechnięci, odżywieni, ze smartfonami...Obawiam się że mogą mieć bardzo roszczeniową postawę, a my jesteśmy krajem, gdzie opieka społeczna nie radzi sobie z obywatelami, a co dopiero z ludnością napływową ?

zraziłam się najbardziej po artykule, w którym kobiety w obozie dla uchodźców wypowiadały się , jakie to one biedne, bo są tu od dwóch dni i toalety są brudne ! no sorry, ale jak zabrudzę toaletę, to ruszam tyłek i ją sprzątam, tym bardziej jak jestem gościem...
Odpowiedz
#6
Ja jestem totalnym lewakiem i wzięła bym ich wszystkich,:P
Bardzo nie podoba mi się określanie ich mianem " islamskie bydło". To ludzie jak my uciekają przed wojną.
Umówmy się... To trochę my, pomagając USA zgotowalismy im ten los. Stany obalily dyktatorskie władze i zawinely zabawki, dalej radzcie sobie sami... Teraz trzeba ponieść tego trudne i bolesne konsekwencje. W końcu należymy do ONZ mamy obowiązek pomagać.

Bardzo ale to bardzo nie podobają mi się komentarze moich znajomych na fb. Nawet moja matka pisze teksty typu " uzbrajam się w kałacha i czekam " mój kolega z pracy mówi " cytuję " to nie ludzie, a zwierzęta "nosz kurde, tak nie można.
Odpowiedz
#7
Oglądnęłam ten film i jestem zbulwersowana. Tymbardziej mówię NIE!
Niech wracają skąd przyszli :-/
Odpowiedz
#8
Mi najbardziej szkoda kobiet, dzieci (małych dziewczynek) żyjących w tej wierze. Kobieta na samym starcie jest już skreślona. To smutne.

"Kij ma zawsze dwa końce"
Mężczyźni, młodzi oraz zdrowi powinni walczyć o swój kraj, a nie uciekać. Jeżeli nie będą walczyć o swoją ziemię to nie będą mieć swojego konta. Kobiety oraz dzieci powinny dostać azyl.

Prawda jest taka, że "otworzyły" się drzwi dla islamskich żołnierzy, komandosów, terrorystów oraz najemców. Teraz bez problemu mogą się dostać do naszego kraju. Sam fakt niszczenia dokumentów przez nich?!
Nie wyrażam zgody na kopiowanie i wykorzystywanie na innych serwisach lub stronach internetowych zdjęć i treści mojego autorstwa. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.Nr 24,poz.83).
Odpowiedz
#9
Cóż... Myślę że akurat fronda nie jest dla mnie Żadnym autorytetem. 
Swoją drogą dziwne.  Tacy z nich chrześcijanie a bliźniemu pomagać nie chcą... 
Jacy są radykalni islamisci wszystkie wiemy, uchodźcy właśnie przed takimi uciekają.  Widziałam dokument o bojownikach isis.  Dają kulę w łeb syryjczykom bo ci nie wiedzą ile razy dziennie należy się modlić.  Kara w imieniu Allaha.  Być może wśród uchodźców również są tacy ale tego nie wiemy. 
O tym czym kończy się nienawiść do muzułmanów mieliśmy już okazję się przekonać na początku lat 90 tych na Bałkanach. Jakoś wtedy Europa nie miała problemu ze 140 000 uchodźców uciekinierów z Bośni w większości muzułmanów.
Nie chciałabym powtórki i to w cywilizowanej, bogatej czystej i wznioslej Unii Europejskiej.
Odpowiedz
#10
Wykład znalazł się na Frondzie pewnie dlatego, że autorka wzywa Biblię jako autorytet i w wielu przypadkach ja przywołuje. Natomiast nie ona jest przedmiotem i problemem. Problemem jest w Polsce brak pracy dla samych polaków, brak lokali zastępczych, wysokie podatki, małe zarobki, brak socjalu i można tak wymieniać w nieskończoność. Dokąd ja się pytam mamy przyjąć tych ludzi? Z czego będą utrzymywani? Teraz są pokorni bo nas potrzebują, ale minie czas i niestety ich umysły będą wracać do formy a wtedy zobaczymy, że to nie była pomoc a wielkie starcie kultur i religii. Nie oszukujmy się, ponad 70% to zdrowi mężczyźni w siłę wieku i jak pisze June - jeśli nie oni to kto będzie walczył o ich ziemię? Kto zapewni ich dzieciom spokojne dorastanie w pokoju? W Polsce tego nie dostaną niestety, dzieci będą prześladowań w szkołach, rodzice będą ich bronić, będą powstawały konflikty nawet na takim podłożu. Nie podoba mi się to, nie przyjelabym nikogo do siebie, czy to się komuś podoba czy nie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości