Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)


interakcja z antybiotykiem
#1
Witam, wiem, że temat był wałkowany już tysiące razy na różnych forach, ale mam problem - brałam przez 10 dni antybiotyk (Amotaks - amoksycylina) i wiem, nawet z ulotki, że może on osłabiać działanie tabletek, co prawda w ulotce moich (Vibin mini) nie jest wymieniony jako ten, z którym mogą one wchodzić w interakcje, no w każdym razie mniejsza o to, wiadomo, dodatkowa przezorność zawsze się przyda i tak jestem już po kuracji ;)
jednak ani w ulotce antybiotyku ani moich tabletek antykoncepcyjnych nie ma informacji o tym, czy również mogą one wchodzić w interakcje PO przeprowadzonej kuracji

w internecie natomiast jest pełno sprzecznych informacji, jedne mówią o tym, że trzeba dodatkowo zabezpieczać się dodatkowy tydzień lub dłużej, inne, że jeśli zachowa się przerwę min. 3-4 godzinną to nawet podczas kuracji tabletki powinni prawidłowo się wchłonąć i zachować swoje działanie (to wypowiedź jakiegoś ginekologa)
i wiem, że nie jesteście lekarkami, ale moje pytanie kieruję do dziewczyn, które były w podobnej sytuacji i być może miały okazję zapytać lekarza (ja obecnie nie mam kontaktu z moją lekarką, jest na urlopie, a jej prywatnego maila ani numeru nie posiadam..)
Odpowiedz
#2
ale właściwie to nie zadałaś pytania :)
zakładam że chodzi Ci o to czy nadal masz się dodatkowo zabezpieczać mimo, że skończyłaś kurację?moim zdaniem kilka dni z gumką dodatkowo Cię nie zabije, a może pomóc. generalnie amoksycylina długo nie utrzymuje się we krwi, myślę, ze bardziej to jest kwestia "rozstrojenia" organizmu lekiem i chorobą.
i kojarzę stąd jakąś ciąże po tabletkach+antybiotyk, więc zdarza się ;)
Odpowiedz
#3
ważne też w którym momencie brania tabletek bylaś, czy na początku opakowania czy pod koniec
Nie chcemy dyskuzji ideologicznych, rozmów czy postępujemy słusznie czy nie, oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2
Odpowiedz
#4
Dzięki dziewczyny za pomoc :) nie byłam po prostu pewna czy tydzień dodatkowego zabezpieczenia wystarczy, a kurację zaczęłam pod koniec opakowania, zaczęłam w czasie 3 ostatnich tabletek z opakowania no i resztę wzięłam w ciągu 7 dniowej przerwy ;)
Odpowiedz
#5
To nic nie będzie. Gdyby taka sytuacja byla na poczatku opakowania lub w połowie byloby sie czym martwic
Nie chcemy dyskuzji ideologicznych, rozmów czy postępujemy słusznie czy nie, oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości