Witaj! Rejestracja

Głos Kobiet w Sieci

Witaj na naszym forum. Zanim napiszesz pierwsze słowo zapoznaj się z naszym regulaminem http://www.maszwybor.net/showthread.php?tid=2. Pamiętaj, jeśli przyszedłeś/przyszłaś tutaj aby naruszać nasz spokój, obrażać nas czy próbować dyskutować z naszymi przekonaniami twoja bytność tutaj zostanie natychmiast zakończona. Nie chcemy dyskusji ideologicznych. Nie chcemy rozmów czy postępujemy słusznie czy nie! Nie chcemy oceniania nas! Dlatego uważnie dobieraj słowa! (June 16, 2016)

Prosimy, przeczytaj najpierw ten dział: http://www.maszwybor.net/forumdisplay.php?fid=83 Jeśli jesteś pewna, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, załóż wątek. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego dublowania tematów. (August 17, 2016)

pielęgnacja włosów
Chyba kiedyś Justa coś pisała na temat olejowania włosów.
Wiec ja pamiętając co nie co kupiłam wczoraj olejek kokosowy i dziś sobie naoliwilam włosy.
Po 4godz takiego jednego zabiegu uważam że są swietne :). Mięciutkie pachnace i troszkę błyszczą :)
Trochę to czasochłonne. Ale to nic. Choć raz w tygodniu postaram się naoliwic moje siano :p
Odpowiedz
Olejowanie jest mega :)
Z powrotem wrocilam, bo od spotkania znowu rozjasnialam wlosy i jestem juz blondie blondie...ale moje hery średnio to zniosly.

Z tym, że należy pamiętać, ze nie kazdy olej jest dla każdego dobry. wszystko zależy od potowatosci włosów. Moje ciemne nie znosily kokosowego, puszyly się i wygladaly po olejowaniu nim okropnie, za to moje blond go kochaja.
Oliwa z oliwek i olej z pestek winogron jako jedyne cbyba pasują większości.
Ja na przykład olejuje mokre włosy, bo tak lepiej u mnie działa. Za to na moja kolezanke lepiej działa na sucho.
Trzeba znaleźć swój sposób.

A w ogóle mega jest takie kompleksowe dzialanje:
na mokre wlosy olej na pare godzin... trochę tylko splukuje i na to klade maske na jakieś pół godziny pod ręcznik.
Po masce dopiero myje wlosy. Po takim podwojnym działaniu są lepiej odzywione no i olej zdecydowanie lepiej splukuje się z włosów.

Przypominam tez o glutach z siemienja :)
Pa­miętaj, że wszys­tko, co uczy­nisz w życiu, zos­ta­wi ja­kiś ślad. Dla­tego miej świado­mość te­go, co robisz
Paulo Coelho
Odpowiedz
Ja zrobiłam na suche włosy do tego czepek i ręcznik i 4godz. Potem mycie i jedwab w sprayu. I naturalne suszenie.

nic nie piekło. Nie swedzialo.
Na razie jest ok.
zobaczymy przy dłuższym działaniu co się będzie działo.
Ale czuje ze polubie olejowanie :)

PS mam bzika na punkcie włosów.
Lubie zadbane czyste i pięknie pomalowane :p
Odpowiedz
Hej.
Mam pytanie czy któraś z was próbowała przyciemniac naturalnie włosy. ?
Wkurza mnie to że farba tak szybko mi zeszła z włosów. I dalej mam takie jasne.
tylko od rosy jest ciemny -jakieś 4-5 cm. zly
wyczytałam w necie ze można delikatnie przyciemnic włosy kawą , lub płukanka z łubin orzecha włoskiego.
Henna chyba jeszcze nie dla mnie.
co o tym myślicie. ?

jest a olejek kokosowy chyba nie jest najlepszy dla moich włosów. Mocno się pusza po olejowaniu.
Nie mam pojęcia czy to stan przejściowy cy faktycznie zmienić olej na inny.
Odpowiedz
Niestety jeśli twoje włosy były traktowane rozjasniaczem po całości lub w formie pasemek, ciemny kolor będzie się wyplukiwal tym bardziej jeśli zafarbowalas chłodnym brazem z przewagą fioletowych i popielatych pigmentow. One lecą z wodą najszybciej.
Problem będzie występował do póki twoje naturalne włosy nie odrosna.
Ja mam teraz dokładnie to samo, po dekoloryzacji kładę jakiś popiel i zmywa się po jednym myciu.
Muszę się ratować fioletowo niebieskimi plukankami i mixtonami :(

Co do plukanek z kawy i orzechów, możesz zagłębić się w temat ale wydaje mi się że one pomagają tylko przy włosach naturalnych i chodzi raczej o poswiate niż o trwały efekt ciemnego koloru .
Kobieta zmienną jest więc jeśli zapragniesz powrotu do czystego blondu po takich plukankach może wyjść ci niewiadomo co.

Olejowania nie stosuję bo generalnie nie wiem co ono właściwie ma na celu . Obciąża ,nie odbudowywuje struktury, dodatkowo czytałam że nie należy go stosować dwa, trzy tygodnie po farbowaniu bo sprzyja wyplukiwaniu koloru. Nie doradze w tym temacie , ale czytałam że olej z pestek winogron działa dobrze na każdy rodzaj włosów, podobnie jak oliwa z oliwek.

Żeby kolor się tak szybko nie wyplukiwal możesz poprosić fryzjerke by przed głównym farbowaniem zrobiła ci wstępną pigmentacje, wyplucze się ale nie tak szybko :)

"Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma"-J.Clarkson
Odpowiedz
zly moje włosy zrobily się takie jakieś żółto ciemne.
a do fryzjera dopiero idę 6 lipca.
czyli jeszcze kawał czasu.
moja fryzjerka stosuje jakieś farby bez amoniaku.nie niszczą włosa.
Ale są bardzo nietrwałe.
Ciekawe jak taka wstępna pigmentacja wyjdzie. I czy ona coś takiego mi zrobi.
Reniu raczej nie wrócę szybko do blondu. Nosiłam go ładnych z 15lat.
Zbrzydly mi te sianowate pejsy.
A za nim odrosna mi moje naturalne do takiej długości to prędzej osiwieje cała.
zly
Spróbuję z ta kawa. Może nie wyjdą zielone ubaw
A jak wyjdą to nie pójdę do pracy ubaw
Odpowiedz
Joka spróbuj szamponu oraz odżywki z serii Henna Wax :) do codziennej pielęgnacji...
Laboratorium Pilomax, Henna Wax, Regenerująca maska do włosów ciemnych
WAX ang Pilomax Henna Daily, szampon do włosów ciemnych, 250 ml
może i mam naturalny kolor włosów (zero farbowania), ale ten zestaw przyciemnia mi go ...zaś jak używam szamponu rumiankowego oraz słonecznikowego włosy mi jaśnieją ....;)
takie moje czary mary czarodziej
Jak nazywa się naturalna metoda antykoncepcyjna z użyciem kalendarzyka?
- Watykańska ruletka...ubaw
Odpowiedz
Farby bez amoniaku wyplukuja się zdecydowanie szybciej, a czy nie niszczą włosów? Wydaje mi się że najwięcej zależy i tak od oksydantu którego używa twoja fryzjerka.
Jeśli włosy są już zniszczone pigment i tak będzie uciekał bo łuski włosa są uniesione.
Próbuj je domykac przy każdym myciu, płukanie końcowe zimną wodą z cytryną, odżywki do włosów farbowanych domykajace łuski. Może to ciut pomoże.

"Przyjaźń wcale nie jest nienaruszalną więzią. Jest raczej jak olbrzymia, piaszczysta wydma, pozornie potężna i trwała, ale pewnego dnia budzisz się, a jej już nie ma"-J.Clarkson
Odpowiedz
June ja też tak robiłam :)
Do blondu używałam szamponu z rumiankiem odżywki tylko do blond ów.
A teraz mam szampon z wyciągiem z orzecha do ciemnych włosów.
Jeszcze nie podałam sobie włosów kawa. Ale zaraz to zrobię :rotfl:
Odpowiedz
jak stosowałam szampon do włosów ciemnych z innych firm to nic się nie działo ... były naturalne ...ale jak zaczęła używać z Henna Wax to bardzo mi ściemniały ...była ciemna ubaw
Jak nazywa się naturalna metoda antykoncepcyjna z użyciem kalendarzyka?
- Watykańska ruletka...ubaw
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości