Globulki antykoncepcyjne PATENTEX OVAL
#1
Globulki antykoncepcyjne PATENTEX OVAL 75mg

Patentex oval może używać każda kobieta, która rozpoczęła już współżycie. Kliniczne badania nad Patentexem oval wykazały, że środek ten jest dobrze tolerowany i skuteczny wśród kobiet w wieku od 17 do 50 roku życia.
Patentex oval jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla młodych osób, które rozpoczynają współżycie i nie chcą jeszcze stosować środków hormonalnych.
Globulki są polecane też wszystkim kobietom, które nie mogą stosować środków hormonalnych ze względów zdrowotnych.


Skład:
1 globulka zawiera substancję czynną:
Nonoksynol 9 - 75 mg


Co to jest lek Patentex oval N i w jakim celu się go stosuje:
Lek Patentex oval N jest środkiem antykoncepcyjnym o działaniu plemnikobójczym do stosowania dopochwowego. Po wprowadzeniu do pochwy globulka ulega rozpuszczeniu i tworzy się piana. Jednocześnie uwal­niana jest substancja czynna leku (nonoksynol 9), która powoduje natychmiastowe zahamowanie funkcji życiowych plemników poprzez między innymi uszko­dzenie ich błony komórkowej, oraz zmiany w struk­turze jądra i mitochondriów.


Zanim zastosuje się lek Patentex oval N:
Nie należy stosować leku Patentex oval N jeżeli występuje nadwrażliwość na nonoksynol 9 lub którą­kolwiek substancję pomocniczą.

W przypadku nieprawidłowego użycia może dojść do niepożądanej ciąży.
Lek nie zapewnia ochrony przed chorobami przeno­szonymi drogą płciową (np. wirusem HIV), w tym celu lek należy stosować równocześnie z prezerwatywą.
Nie należy stosować leku w czasie połogu.


Karmienie piersią:
Brak danych o bezpieczeństwie stosowania leku Patentex oval N w okresie laktacji, dlatego nie należy stosować globulek Patentex oval N w czasie karmienia piersią.


Stosowanie innych leków:
Nie zaleca się stosowania leku Patentex oval N równo­cześnie z innymi lekami podawanymi dopochwowo.


Jak stosować lek Patentex oval N:
*globulkę należy umieścić w pochwie na głębokość palca najpóźniej na 10 minut przed stosunkiem.
*w przypadku gdy ejakulacja nie odbyła się w ciągu pierwszej godziny zaleca się wprowadzenie następnej globulki.
*przed następnym stosunkiem, bez względu na czas jaki upłynął od poprzedniego stosunku, należy założyć kolejną globulkę.

Możliwe działania niepożądane:
Niekiedy może wystąpić uczucie nadmiernego ciepła oraz podrażnienie błony śluzowej, które może dotyczyć obydwojga partnerów.
W przypadku podrażnienia błony śluzowej preparat należy odstawić. Jeżeli dolegliwości narastają lub nie ustępują należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Skuteczność
Dla Patentex Oval wskaźnik Pearla wysnosi 0.3 - 1.6. Oznacza to, że na 100 kobiet, które stosowały przez 12 miesięcy Patentex Oval tylko 0.3 - 1.6 % kobiet zaszło w ciążę. Tak więc Patentex Oval proponuje zabezpieczenie przed niechcianą ciążą o skuteczności 98.4 - 99.7%.


Globulki kupić możemy w aptece bez recepty, są zapakowane w ofoliowany kartonik. Występują w dwóch wariantach-po 6 i 12 sztuk. Mniejsze opakowanie kosztuje od 15 do 20 zł, natomiast większe około 30 złotych



Najczęściej zadawane pytania:

Czy wystarczy używanie Patentex oval jako jedynego środka antykoncepcyjnego?
Tak. Oczywiście pod warunkiem, że dokładnie zastosujesz się do instrukcji użytkowania. Jednak aby uniknąć zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, należy dodatkowo używać prezerwatywy.

Jak długo można stosować Patentex oval?
Dzięki temu, że Patentex oval jest z reguły dobrze tolerowany przez organizm, można go stosować przez długi okres czasu. Udowodniły to specjalistyczne badania przeprowadzone na grupie 1,652 kobiet. Najdłuższy okres stosowania
Patentexu oval dla tej grupy wyniósł 54 miesiące. Te badania dowiodły, że Patentex oval jako antykoncepcyjny środek dopochwowy jest nie tylko bezpieczny i skuteczny, ale też dobrze tolerowany przez organizm.

Czy Patentex oval można stosować razem
z prezerwatywą?

Tak, Patentex oval można używać jednocześnie z lateksowymi prezerwatywami. Aktywny, plemnikobójczy składnik pianki
nie niszczy lateksu

Patentex oval jest pieniącą się globulką. Jaką funkcję spełnia ta pianka?
Drobna pianka gra ważną rolę w sposobie działania Patentex oval. Globulka rozpuszcza się pod wpływem temperatury
i tworzy mikro-piankę, która jest nośnikiem aktywnego składnika o nazwie nonoksynol-9. Pianka gwarantuje jego szybkie rozprowadzenie wewnątrz pochwy i równomierne pokrycie ścianek pochwy, uwalniając aktywny składnik. Poprzez optymalne jego rozprowadzenie środek plemnikobójczy działa równomiernie, zapewniając skuteczne zabezpieczenie przed niechcianą ciążą.


Źródła
http://www.patentex.pl/
materiały własne
Odpowiedz
#2
Jeśli chodzi o te globulki to je stosowałam ale nie byłam w nich zadowolona.
1. Piana wyciekająca w każdej pozycji
2. Nie wiem czy nie byłam przypadkiem na nie uczulona bo po zastosowaniu zawsze dostawałam strasznego swędzenia pochwy wraz w upławami które mijały dopiero jak zaczynał się okres.

Dlatego w związku z powyższym szybko je odstawiłam
COCO JAMBO I DO PRZODU ubaw
Odpowiedz
#3
Tak, to prawda-pienią się jak przy dobrym praniu :rotfl:
Odpowiedz
#4
Zgadzam sie piana i pozniej mnie tez pieklo takze ja tam zadowolona z nich nie bylam
Odpowiedz
#5
Potwierdzam to co mówią przedmówczynie, globulka strasznie się pieni i wycieka. Wbrew temu co zapewnia producent nie jest to bezpieczna metoda jeżeli stosuje się ją samodzielnie, bez prezerwatywy. Wg wskaźnika Pearla jej skuteczność waha się od 2-30 ( Na 100 kobiet stosujących tą metodę w ciągu roku w ciąże może zajść nawet 30 ).
Odpowiedz
#6
Ja pier* ...tylko tyle w temacie ...
https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/photos/a.137368036438338.1073741828.137358556439286/448665951975210/?type=3&theater
Odpowiedz
#7
ja dziś usłyszałam w telefonie na inforliini że artothek został też wycofany
wierzyć mi się nie chciało

Isaf, jest jakaś możliwość aby to sprawdzić?
Potrzebujesz kontaktu telefonicznego, dzwoń na numer 22 29 22 597, 725 892 134, 737 769 715
Odpowiedz
#8
https://www.gif.gov.pl/pl/szukaj?search=569812988&sort=2&order=1&ile=20

To raczej niemożliwe bo szpitali nie stać na cytatem, a używają też przy resztkami po poronienia, przygotowaniu do lyzeczkowania itp
Odpowiedz
#9
Po prostu wracamy do ery kamienia łupanego beczy przez ludzi którzy nie wiedzą nic o byciu rodzicem
Odpowiedz
#10
Szok... Jeszcze pewnie niejedno z tej dobrej zmiany nas zaskoczy...
Siła jest kobietą...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości