Women Help Women

Jest!…. jest!

przyszła moja paczka :-) czekałam niedługo bo 1 października dostałam nr przesyłki a już wczoraj była u mnie w domu ;-)

WP_20141007_002

prezerwatyw mam tyle że starczy na długo za bardzo małą cenę (nawet na allegro za tyle dostać nie mozna  hehehee)

do tego tabletki po stosunku na wypadek gdyby prezerwatywa pękła :p

a jak one nie podziałają to mam zestaw :-) za 75 euro do wykonania aborcji farmakologiczne :)

wypasssssss

01

Women Help Women rządzi!!!!!!

www.womenhelp.org

usmiech

 

 

 

Skąd wziąć pigułkę „po stosunku”?

We wcześniejszym wpisie  (tutaj) pisałam o tym, że niebawem zdradzę gdzie się zaopatruję w te i inne lekarstwa ;-)

Taaaa daaaammmm

www.womenhelp.org  Women Help Women

to co prawda nowa inicjatywa i może zabrzmi jak reklama ale co tam

na stronie WHW można przeczytać

Sugerowana wysokość darowizny: w przypadku rocznego zestawu pigułek antykoncepcyjnych (13 opakowań) – 55 Euro. W przypadku 6 miesięcznego zestawu pigułek antykoncepcyjnych – 40 Euro. W przypadku 6 opakowań antykoncepcji po stosunku – 32 euro (Women Help Women ma nadzieję, że kobiety posiadające takie tabletki podzielą się nimi, w razie potrzeby, z przyjaciółkami, siostrami, koleżankami z pracy).

Tabletka antykoncepcyjna o której mowa powyżej to  Loette ® (Levonorgestrel 0,1mg and Ethinyl oestradiol 0,020 mg), podobno wywołuje najmniej efektów ubocznych. Pisze podobno bo jeszcze jej nie spróbowałam :-) może znajdzie się dziewczyna, która napisze nam coś o niej ?

Pigułkę „po stosunku” opisze później bo własnie zamówiłam dla siebie opakowanie. Jak przyjdzie to wrzucę zdjecie :-)

To co dla mnie jest najważniejsze, to ze mogę zamówić dla siebie leki, na które w Polsce musze wybłagać prawie lekarza o receptę. Nie musze się upokażać przed lekarzem skoro mam do nich prawo. Nie musze wysłuchiwać morałów, jestem dorosła i dawno już wyrosłam z prawienia kazań przez moich rodziców ( co dopiero osób obcych).

Do tego sama cena… 6 opakowań pigułki „po” 32 euro, jak w sześć przyjaciólek zamówimy to wychodzi po niecałe 5,5 euro, cena śmiesznie niska w porównaniu z ceną w Polsce (około 100zł – 25 euro).

Dlatego kobieto, zamawiaj, nawet jeśli teraz nie potrzebujesz, kto wie co sie wydarzy w nastepnym cyklu… lepiej mieć w domu  ;-) jak paracetamol :-)

 

Women Help Women

Antykoncepcja i aborcja w rękach kobiet!

28-ego września, w Międzynarodowym Dniu Działań na rzecz Bezpiecznej i Legalnej Aborcji, startuje nowa inicjatywa Women Help Women!
Women Help Women wspiera działania aktywistyczne oraz współpracę feministek dążące do ułatwienia dostępu do antykoncepcji i aborcji.
Zachęcamy kobiety, aby pomagały sobie nawzajem.

Wiele kobiet szuka informacji informacji i próbuje zdobyć różne środki w internecie, również ze względu na krzywdzące ograniczenia w ich krajach. W odpowiedzi na realną i naglącą potrzebę kobiet Women Help Women uruchamia serwis internetowy non-profit, za pomocą którego można uzyskać pigułki antykoncepcyjne, antykoncepcję po stosunku (doraźną), prezerwatywy dla kobiet i mężczyzn, jak także aborcję medyczną.

Zapraszamy do współpracy i do wspierania naszych działań.

Kobiety pomogą innym kobietom uzyskać informacje i dostęp do niezbędnych środków!

Odwiedź www.womenhelp.org i przyłącz się do nas.
Facebook: https://www.facebook.com/womenhelpwomeninternational
Twitter: https://twitter.com/WomenHelpOrg

Cena sumienia lekarskiego vs zakup na własną rękę

Siadając z samego rana z kawą do „prasówki” natknęłam sie na taki oto blog i jego wpis

http://koralowamama.blogspot.com/2014/09/escapelle-czyli-ile-kosztuje-sumienie.html?m=1

ile kosztuje sumienie?… no cholera drogo

nie będe komentowac tego, co we wpisie, powyżej bo koralowa mama trafiła w punk i w pełni się z nią zgadzam

chcę zwrócić uwagę na coś zupełnie innego

Dlaczego kobiety nie pomyślą wcześniej by taką tabletkę kupić i mieć w domu na wypadek „W”? Czemu nie pomyśleć o tym zawczasu? I czemu na przykład tylko jedną a nie całe opakowanie? I co jest złego w stosowaniu Escapelle nawet kilka razy do roku?

Trzeba rozprawić się z mitem, że escapelle to bomba hormonalna, ze powoduje skutki w organizmie itp… no owszem, to nie cukierek pudrowy opakowania nie da się zjeść no, ale nie wywołuje znów takich rewolucji i pewnie nie u każdej kobiety

Jak ze wszystkim, trzeba zachować umiar i rozwagę

No, ale wracam do mojego pytania, dlaczego nie myślimy zawczasu, aby mieć antykoncepcję awaryjną w domu. Przecież wszystkie wiemy, ze antykoncepcja nawet tak najlepsza może nie zadziałać, więc czemu nie działać prewencyjne, zabezpieczyć zabezpieczenie i być zabezpieczonym.

I kolejne moje pytanie, dlaczego ten lek jest na receptę? Dobra powiecie, że to hormony, nie powinny być dostępne ot tak bez kontroli. Ale ja zapytam, dlaczego? Dlaczego lekarze bronią nam dostępu do antykoncepcji? Jaki mają w tym cel?

Kasa… ktoś powie

Ideologia… następny

a ja powiem, kontrola nad kobietą… kontrola, aby nie śmiała myśleć samodzielne, aby pokazać jej jaką ma rolę w życiu

smutne…

Dlatego ja się wyzwalam z tych ograniczeń, ja sobie zamawiam escapelle w zagranicznych serwisach i mam w domu za niewielkie pieniądze opakowanie tabletek. Mam za niewielkie pieniądze antykoncepcję hormonalną bez recepty, bo nie będę pytała o zdanie lekarza czy mi wolno czy nie się zabezpieczać.

Ja chcę sama stanowić o sobie, chce sama decydować o swoim życiu i na własną a nie cudzą odpowiedzialność podejmować decyzje

to tyle…

P.S.

Dla zainteresowanych zakupem antykoncepcji hormonalnej oraz awaryjnej, niebawem podzielę się informacją gdzie sama robię zakupy ;-)