Przerwa techniczna na forum maszwybor.net

przerwa-techniczna

 

Od dnia wczorajszego prowadzimy na forum maszwybor.net prace aktualizacyjne.

Bardzo przepraszamy ale musimy dokonać niezbędnych zmian.

Problemy w dostępie do forum mogą potrwać do końca tygodnia.

Jeśli potrzebujesz pilnych informacji kontaktuj się z nami

-na nr 725 892 134

– wyślij wiadomość na womenhelp@riseup.net

– lub zostaw komentarz pod postem, na pewno odpowiemy

 

 

 

Seks po aborcji farmakologicznej :-)

Spotykam się czasami z pytaniem od Was, jak szybko można wrócić do życia seksualnego po aborcji farmakologicznej.

To dość indywidualna sprawa… ja wróciłam zaraz po zakończeniu krwawienia. Są kobiety, które po aborcji mają wstręt do seksu. Są też takie, które jeszcze krwawiąc po akcji mają chęć na seks.

Każde z tych zachowań jest prawidłowe. Postępujemy tak jak wewnętrznie czujemy. Matka natura czasami nam podpowiada co może być dobre dla nas.

O kilku jednak sprawach musimy pamiętać, rozpoczynając życie seksualne po poronieniu:

1. Płodność wraca praktycznie zaraz. Owulacja może wystąpić po 2 tygodniach od aborcji co znaczy, że dni płodne mogą się zacząć zaraz po zakończeniu krwawienia. By nie dopuścić do sytuacji ponownej dobrze jest stosować od samego początku antykoncepcję.  Prezerwatywa w tej sytuacji powinna wystarczyć, a jeśli któraś z was ma chęć rozpocząć antykoncepcję hormonalną to można pierwszą tabletkę  przyjąć w dniu przyjmowania misoprostolu.

2. Rozpoczynając życie seksualne w trakcie trwającego krwawienia po aborcji musimy mieć na uwadze, że istnieje większe zagrożenie narażeniem się różnymi rodzajami stanów zapalnych dróg rodnych. Rozszerzona szyjka macicy oraz rana w macicy po poronieniu to miejsca potencjalnie zagrożone.

3. Skurcze macicy, pochwy jakie pojawiają się podczas stosunku czy orgazmu działają na korzyść oczyszczania macicy.  Często jest tak, że po stosunku obserwujemy zwiększenie lub pojawienie się krwawienia. A to własnie dlatego, że to co w niej siedzi podczas skurczów orgazmowych lub penetracji zostaje naruszone i łatwiej to oderwać.

 

Nie bójmy się seksu po aborcji. Wracajmy do niego jeśli czujemy taką potrzebę.

Róbmy to w zgodzie ze sobą!

 

Po więcej odpowiedzi na nurtujace was pytania zapraszamy na maszwybor.net

lub dzwońcie na nr 725 892 134

Dziekujemy!

Chciałybyśmy serdecznie podziękować anonimowemu darczyńcy. Doladowanie telefonu w kwocie 5zl wpłynęło na jeden z naszych telefonów.

Dzięki doładowaniom mamy możliwość oddzwaniania do kobiet, których nie stać na dłuższe połączenia telefoniczne.

 

Nowa rzeczywistość!

Dziś przeczytałam ten oto artykuł w prasie Pomysły Chazana i zaznałam szoku.

Wygrana Dudy to zagrożenie dla nasz kobiet abyśmy mogły swobodnie decydować o swoich ciałach. Całkowita blokada legalnych zabiegów przerwania ciąży skutkuje tym co dzieje się w tej chwili w Chile.

Kobiety zawsze dokonywały aborcji. Zawsze też bedą to robić. Restrykcje nie zmniejszą ich liczby. Restrykcje oraz zakazy spowodują większą turystykę aborcyjną do krajów sąsiednich. Zwiększą handel na „czarnym” rynku. Zwiększa szarą strefę.

Nie zmienią liczby „naturalnych” poronień.

Zwiększa pomysłowość kobiet, które z większą determinacja będą dążyły do aborcji, jak te w Chile.

Zachęcam do obejrzenia tego filmu, uwaga jest drastyczny i przerażający.

Czy takiej rzeczywistości chcemy dla polskich kobiety? Czy do takich dramatów chcemy doprowadzać w imię świętości zlepka komórek?

Jak poznać, że aborcja się udała?

Wykonałaś ją w domu, nic nikomu nie mówiąc i nie wiesz, czy wszystko poszło dobrze?

Oto parę symptomów, które mogą wyjaśnić twoje wątpliwości:

1. Krwawienie nie może się zatrzymać (może chwilowo), powinno trwać kilka dni – zbliżony czas trwania do twojego normalnego okresu, intensywniejsze niż twój normalny okres

2. Muszą lecieć skrzepy krwi – macica jest obłożona nabłonkiem, który musi się złuszczyć – być wydalony. Nie ma innej możliwości, niż w postaci skrzepów krwi. Im więcej tym lepiej.

3. Na drugi dzień kawa smakuje jak kawa :-)

4. Temperatura ciała spada do wartości 36,6 C

5. Możesz obserwować u siebie siarę sączącą się z piersi

6. Piersi mogą być twarde – organizm „widzi” poronienie jak poród i dlatego na drugi dzień możecie mieć „wyrzut” pokarmu. Może się sączyć albo piersi mogą być mega twarde. Ten efekt mija samoczynnie po kilku dniach.

7. Najlepszym dowodem na brak ciąży jest pomiar we krwi betaHCG (wykonuje je każde laboratorium analityczne). Pomiar należy wykonać dwa razy w odstępie dwu dniowym (na przykład jeden w poniedziałek, kolejny pomiar w środę). Jeśli drugi wynik będzie mniejszy od pierwszego to aborcja się udała. Jeśli będzie odwrotnie – to może to być dowodem nieudanej aborcji i albo trzeba wziąć leki jeszcze raz albo zmierzyć betaHCG.

8. Jeśli po przeprowadzonej aborcji zauważysz u siebie podwyższoną temperaturę (więcej niż 37,3), pomimo mijających dni ból w podbrzuszu się nasila i musisz brać tabletki przeciwbólowe, zapach wydzieliny z pochwy jest inny niż podczas normalnego okresu, nie zastanawiaj się sama, co się dzieje. Idź na kontrolę lekarską lub dzwoń do nas.

 

 

Antykoncepcja po stosunku – Women Help Women

Obecnie na stronie organizacji Women Help Women można zakupić antykoncepcję po stosunku i-pill w ilościach odpowiednio 5 oraz 10 opakowań

Wyjątkowo, jeśli nie chcesz zamawiać wiecej niż 1 opakowania istnieje też opcja zakupu.

– sugerowana darowizna to 28 Euro w przypadku 5 opakowań
– sugerowana darowizna to 35 Euro w przypadku 10 opakowań
– sugerowana darowizna to 10 Euro w przypadku 1 opakowania
* jesli potrzebujesz innej ilości tabletek antykoncepcji po stosunku, napisz do nas email na info@womenhelp.org

Potrzebujesz aborcji? Zadzwoń, dowiedz się jakie masz możliwości

Grupa wsparcia Kobiet w Sieci to grupa, u której można uzyskac rzetelną informację na temat bezpiecznych sposobów usuwania ciąży. Grupę stanowią kobiety które same miały aborcję farmakologiczną i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z tego okresu.

Pracujemy od poniedziałku do piątku od godziny 10 – 20

nr 730 861 724 (Play)

nr 725 892 134 (Plus)

nr 503 937 745 (Orange)

 

Czasami nie możemy odebrać Waszego telefonu, za co oczywiście bardzo przepraszamy, ale prosimy pamiętać, jak tylko będziemy mogły oddzwonimy. Jeśli sprawa jest pilna i wymaga natychmiastowego kontaktu prosimy zostawić wiadomość na poczcie głosowej lub wysłać wiadomość tekstową, krótko opisując problem.

Zapraszamy na nasze polskie forum www.maszwybor.net dawne www.womenonweb.info gdzie można poczytać o aborcji farmakologicznej.

Grupę stanowią kobiet nie zrzeszone w żadnej organizacji, telefony opłacamy za własne pieniądze, miło nam będzie jeśli w ramach podziękowania za udzieloną pomoc, doładujesz nam konto symboliczną kwotą 5 zł.

Z góry bardzo dziękujemy.

Ciocia Basia

Ciocia Basia to grupa aktywistek, która zajmuje się wsparciem dla  kobiet, które chcą przyjechać do Berlina aby dokonać aborcji.
Zajmujemy się ułatwianiem kontaktu i organizacją wizyt u dyskretnych,  zaufanych i nieoceniających osób zajmujących się doradztwem oraz  profesjonalnym przerpowadzaniem zabiegów w cenie 150 euro za aborcję  farmakologiczną lub 170 euro za aborcję chirurgiczną.

Pomagamy również z tłumaczeniem na polski i z polskiego. Staramy się skrócić czas, który musisz spędzić w Berlinie w związku z procedurą do jednego dnia. W razie potrzeby możemy jednak zapewnić darmowy nocleg w domach wolontariuszek.
Nie czerpiemy ze swojej działalności żadnych zysków!

Kontakt: ciocia.basia@riseup.net, 0049 15210385680
https://www.facebook.com/pages/Ciocia-Basia/728670193835998